Форумна лига - отбор

Всичко ново около екипа
Правила на форума
Моля, прочетете Правилата на форума преди да пишете.
FIFA Bulgaria™ | PES Bulgaria™ | FIFA Manager БГ
wcwc
BFL Team™
Мнения: 554
Регистриран на: 29 Юни 2007 17:12

Форумна лига - отбор

Мнение от wcwc »

Не знам дали сте чували, но в София се провежда първенство което противопоставя потрбители на различни форуми... ;) И така, реших да пробвам да събера отбор от потребители и фенове на BFL TEAM. ЗА съжаление, ако се създаде такъв отбор, единствено аз от екипа ще съм в него, тъй като почти всички от екипа нямат възможност да пътуват за всички мачове. Чакам организаторите, да се съгласят да приемат регистрацията на хората от миналия форум, тъй като този е прекалено малд и регистрациите ви тук - също ( трябва да имате минимум 4 месеца от първото си мнение за да играете - турнира почва септември - смятайте)

Така или иначе, аз ще се опитам да събера, пък дали ще стане и дали ще ни пуснат .... Не знам. Ще помоля всеки който има желание и може да играе футбол да даде кратка инфорамция за себе си. Дали е тренирал, на колко е години, някакво предимство... и прочее. Разбира се, по нататък ако всичко тръгне ще ви попитаме за позициите и ще се отсеят хората и така.
Правя тази тема, защото идеята ми се струва хубава, и ако се събрем трябва да подадем молба за приемане до 15 август. По нантаък и правилата на тази лига.

Записани засега

JaymZZZ - (вратар)
m0za4k0
kousev
wcwc
Bg_Fen

BFL TEAM
m0za4k0
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Юни 2007 22:48

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от m0za4k0 »

Има ли някаква определена възрастова граница?
Армейци Добрич Фен Клуб
Изображение
ЦСКА, ЦСКА, ЦСКА, ЦСКА....
d1VaKa

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от d1VaKa »

Ми d1VaKa съм
Тренирал съм в "Люлин" и Славия, на 14 години , десен халф

Speed 6 (10 max)
Acceleration 6 (10 max)
Reactions 7 (10 max)
Shot power 8 (10 max)
Accuracy (fouls) 10 (10 max)
Accuracy (pass) 8 (10 max)
Stamina 69 (100 max)
wcwc
BFL Team™
Мнения: 554
Регистриран на: 29 Юни 2007 17:12

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от wcwc »

m0za4k0 написа:Има ли някаква определена възрастова граница?
Поне на 15 години... Отборите в тази лига са пона 30 - 40 години играчи... сещате се. Важно е участието разбира се, но няма как 13 годишен да играе, просто не е реално. И още нещо. Ако нямате регистрация в стария форум по - добре не се записвайте, защото както казах трябва да имате 4 месеца във форума ( пак казвам да се надяваме, че ще борят регистрациите от стария форум - чакам отговор)
m0za4k0
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Юни 2007 22:48

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от m0za4k0 »

Еми начи аз съм на 17, имам регистрация не само в предния, ми и в по-предния форум. Иначе тренирал съм в ЦСКА (2 години), и тук играх в един белгийски клуб 2-3 години, но сега се връщам окончателно в БГ.
Армейци Добрич Фен Клуб
Изображение
ЦСКА, ЦСКА, ЦСКА, ЦСКА....
wcwc
BFL Team™
Мнения: 554
Регистриран на: 29 Юни 2007 17:12

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от wcwc »

Значи ти си перфектния играч ;) :) .... Трудно ще стане работата, но защо да не опитаме?
rap17ka7a
Мнения: 695
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:11
Местоположение: Софията бе
Обратна връзка:

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от rap17ka7a »

wcwc написа:Значи ти си перфектния играч ;) :) .... Трудно ще стане работата, но защо да не опитаме?
Ами и ние от фифа-лига опитахме обаче така и не получихме отговор отново ще опитаме... успех пожелавам и на вас!И само да добавя че картотекирани играчи които тренират не се допускат до колкото знам...
Последно промяна от rap17ka7a на 13 Юли 2007 00:57, променено общо 1 път.
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
m0za4k0
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Юни 2007 22:48

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от m0za4k0 »

Дай ако имаш малко повече инфо за този турнир. Примерно къде ще се провежда(НСА предполагам?!?) , по колко хора са в отбор и т.н.
Армейци Добрич Фен Клуб
Изображение
ЦСКА, ЦСКА, ЦСКА, ЦСКА....
wcwc
BFL Team™
Мнения: 554
Регистриран на: 29 Юни 2007 17:12

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от wcwc »

Уважаеми участници,

Както всички знаете, първенството в група А на Форум Лигата приключи, а след няколко седмици ще бъде закрит сезона и в група Б. Прекрасното закриване на сезона в неделя е чудесен повод да продължим с едно ново и надявам се, по-подредено начало на следващата футболна година. Сезонът, койго закрихме, беше определено по-добър от миналия, но има и още доста път да извървим, докато турнирът придобие вид, който всички искаме. За да вървим напред, работата относно следващия сезон вече започна и преди последния кръг на работна среща беше уточнен регламента на турнира за следващия сезон (2007 - 2008). Надяваме се, че навременното представяне на необходимата информация ще е полезно за всички отбори и те ще могат да си правят сметка как да окомплектоват състава си и кой и кога трябва да подаде документите за регистрация.

Преди всичко искам да уточня, че тези правила касаят единствено и само практическото осъществяване на турнира откъм правила и изисквания към отборите. Другата или по-другата седмица ще има и още една среща, на която ще се определи как точно ще действат различните комисии, какъв е техният състав и какви са задълженията им. Ще бъде уточнена и комуникацията на отборите с организацията, защото досега имаше сериозни проблеми по тази част. Надяваме се, че догодина ще сме разрешили всички проблеми, които срещнахме този сезон, и отборите ще имат повод да са доволни. Ето и регламентът за Форум Лига 2007-2008.

I. Програма на турнира
1. Откриване на сезона - 8-ми Септември 2007-а
2. Край на първия полусезон - 1-ви Декември 2007-а (тогава ще се изиграе 13-ят кръг. От Спортна София имаме обещанието, че теренът ще се почиства от сняг, така че дори при снеговалеж в последните две седмици на ноември, това няма да се отрази на терена)
3. Начало на втория полусезон - 1-ви Март 2008-а. Предвидената зимна пауза е точно 3 месеца.
4. Край на сезона - 14-и Юни 2008-а. Дата-та 14-и Юни означава, че вторият полусезон ще бъде 16 седмици, а не 13. Това е така, защото е предвидена Великденска Пауза от един уикенд, както и два "резервни" уикенда в случай, че се съберът повече почивни дни, има някакво отработване или други непредвидими обстоятелства. Считаме, че двата резервни уикенда са повече от достатъчни и дори в добрият вариант, турнирът може да приключи на 1-ви Юни. За Б група, краят ще бъде около 3 седмици преди краят на А група поради по-малкото мачове.

II. Регламент за участие:

1. Българската Форумна Лига се състои от две групи:
а) Първа Лига - 14 отбора
б) Втора Лига - не повече от 12 отбора (зависи от броят желаещи да участват).

2. Определяне на участниците в двете групи за сезон 2007-2008:
а) В Първа Лига право на участие имат първите десет отбора в класирането от сезон 2006-2007, както и първите четири отбора от Втора Лига за същия сезон.
б) Във Втора Лига право на участие имат отборите, състезавали се във Втора Лига и през сезон 2006-2007, както и отборите завършили на 11-то и 12-то място в Първа Лига през същия сезон. Ако сборът на записалите се за участие отбори надхвърля 12, ще се играят квалификации между отборите, които не са взели участие във ФЛ 2006-2007.
в) Ако отбор, спечелил промоция от Втора Лига през сезон 2006-2007, не успее да покрие критериите за участие (или се откаже от такова) в Първа Лига, на негово място право на участие има завършилият на пето място във Втора Лига. Отборът, не покрил критериите за ПЪрва Лига има право да участва във Втора Лига без да играе квалификации. При два такива отбора, право на участие има и завършилият на 6-то място във Втора Лига.
г) Ако отбор, запазил мястото си в Първа Лига през сезон 2006-2007, не покрие критериите за участие (или се откаже от такова), то на негово място в Първа Лига ще участва отборът, завършил на 11-то място в Първа Лига. Ако отказалите се/непокрили критериите отбори са два, тогава в Първа Лига ще участват отборите, завършили на 11-то и 12-то място миналия сезон.
д) Ако в точки г) или в) има повече от два отбора, непокрили критериите за участие (отказали се от такова), то допълването на Първа Лига до 14 отбора ще се извърши по административен път.

3. Изпадащи и влизащи в Първа Лига отбори:
а) Отборите, завършили на 13-то и 14-то място в Първа Лига през сезон 2007-2008, изпадат във Втора Лига.
б) Отборите, завършили на 1-во и 2-ро място във Втора Лига през сезон 2007-2008, получават правото да играят в Първа Лига от следващия сезон.
в) Отборът, завършил на 12-то място в Първа Лига ще играе бараж с третия във Втора Лига и победителят от тази среща ще получи правото да играе в Първа Лига от сезон 2008-2009. Баражът ще се играе в един мач като той ще бъде във формат 9 на 9 на Спортна София. Предимството е за отбора от Първа Лига, но тимът от Втора Лига ще има около 3 седмици на разположение, за да се подготви и да докаже, че заслужава да играе в Първа Лига, побеждавайки съперника си.

III. Условия за участие и записване:
--> РЕГИСТРАЦИЯ на отбори
1. Срок за Регистрация: Всички отбори, които желаят да участват в Лигата трябва да изпратят регистрациите си НЕ ПО-КЪСНО от 15-ти Август 2007-а година!
2. Всеки отбор ще трябва да попълни бланки за участие, както една отборна, така и индивидуално за всеки свой играч. Включително и за играчите, които са участвали през миналия сезон в лигата. Бланките ще се появят на сайта на Лигата в скоро време.
3. Срок за разглеждане на регистрациите - 26-ти Август 2007-а година. До тази дата всички отбори ще бъдат проверени и ще получат отговор относно картотеките им.
4. Обжалване на решения и решаване на възникнали проблеми - до 31-ви Август 2007-ма, всички проблеми и неясноти възникнали по картотеките на отборите ще бъдат изяснени. След този срок регистрацията окончателно приключва.
5. След тази дата ще има среща на Управителния съвет за теглене на жребия за програмата на турнира и решаване на възникнали проблеми.

--> Условия за участие на отбор:
1. Минимум записани играчи в отбор - 14 за Първа Лига и 12 за Втора Лига.
2. Максимум записани играчи в отбора - 20 и за двете лиги.

--> Условия за участие на играч от отбор:
1. Играч може да участва в Лигата, ако има навършени минимум 4 месеца от първото му мнение във форума до деня на мача. Това означава, че можете да регистрирате играч с по-скорошна регистрация, но той ще има право да участва в мачовете след като навърши тези 4 месеца.
2. Минимален брой мнения - 10 за текущата календарна година. Мненията на всеки играч, участващ в лигата, ще се считат за меродавни относно неговата самоличност и неговото участие в турнира!
3. Текущ контрол - по време на сезона всички играчи от лигата могат да бъдат подложени на текущ контрол като във всеки един момент мненията, писани от тях бъдат разгледани. При намерени несъответсвия, ръководството на турнира си запазва правото да спира правата на дадени играчи, ако съществува съмнение, че те играят под чужди никове или не са редовни потребители на форума. Пример: Не се счита за нормално и играч, който идва всяка седмица да играе, но за два месеца няма нито едно мнение във форума си.
4. Ръководството на турнира си запазва правото да отказва участие дори на потребители, отговарящи на критериите, описани в точки 1 и 2, ако съществува съмнение в нередовността на потребителското име или съответния играч.
5. Всеки играч ще има индивидуална картотека, на която ще се отбелязват участията му в турнира.

--> Трансфери
1. Трансферите са разрешени само преди началото на сезона (до 15-ти август), както и в зимната пауза на турнира (01.12.2007 - 01.03.2008). По време на турнира отборите НЯМАТ право на трансфери!
2. Броят разрешени трансфери за отбор, който желае да запази участието си в лигата, е ограничен както следва:
а) Първа Лига - 3 трансфера преди началото на сезона и 2 трансфера в зимната пауза.
б) Втора Лига - 5 трансфера преди началото на сезона и 2 трансфера в зимната пауза
в) Отборите, спечелили промоция от Втора в Първа Лига имат право на 4 трансфера преди началото на сезона!
3. Ако някой отбор от Втора Лига направи повече от 5 трансфера, то той се счита за нов отбор.
4. Ако отбор от Първа Лига направи повече от 3 (4 за новите) трансфера, то той губи правото си да участва в Първа Лига и се счита за нов отбор.
5. На полусезона, трансфер на играч от един отбор в друг е РАЗРЕШЕН, ако съответният футболист е редовен потребител на форума на новия си отбор и ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ и на двата отбора дадат писмено съгласие за трансфера.

IV Финансови условия
1. Всеки отбор заплаща ЕДНОКРАТНО административна такса за участие в размер на 100 лева.
2. Таксата за участие остава непроменена - 65 лева за Първа и 45 лева за Втора Лига. Ръководството на турнира си запазва правото да увеличи таксата в случай на новопоявил се непредвиден разход (увеличаване такса за терен, например). В случай, че се намерят желаещи спонсори, таксата за мачовете може да бъде и намалена.
3. Предплащане - За да се осигури, че в случай на отказал се отбор, Лигата ще успее да плати часовете за неговите мачове в срок, след който часът може да бъде освободен, се налага отборите да предплатят както следва:
а) Отборите от Първа Лига една такса напред - т.е. по време на първия кръг отборите трябва да платят две такси, а последният кръг няма да се налага да плащат.
б) Отборите от Втора Лига две такси напред - двете такси напред ще се съберът като отборите платят двойна такса по време на първи и втори кръг. Последните два кръга от сезона ще се играе безплатно.

V Санкции:

1. Отбор, който не се яви за мача си и не плати таксата за срещата до края на съответния кръг, ще бъде изваден от лигата.
2. Отбор може неограничено да не се явява на мачовете си, НО трябва да заплаща винаги таксата за срещата си в рамките на съответния кръг.
3. При напуснал или изваден от групата отбор до 5-ия кръг (включително), на негово място ще бъде допуснат до участие друг отбор - по решение на организаторите. Отборът наследява резултатите на своя предшественик.
4. При напуснал или изваден от групата отбор между 5-ия кръг и полусезона, резултатите от срещите на този отбор се анулират.
5. При напуснал или изваден от групата отбор след първия полусезон, отборите, които по програма играят срещу него, получават служебна победа 3:0.

VI Провеждане на срещите:

1. Време:
При примерен обявен начален час от 14:30, среща протича както следва:
--> Загрявка на двата отбора 14:30 - 14:40
--> Първо полувреме - 14:40 - 15:15
--> Пауза - 15:15 - 15:20
--> Второ полувреме - 15:20 - 15:55
За допълнително игрално време или евентуални минимални забавяния на почивката или загрявката, се оставят 5 допълнителни минути - 15:55 - 16:00

2. При неявяване на отбор 15 минути след обявения начален час на срещата се присъжда служебна победа за присъстващия отбор. При неявяване и на двата отбора, се присъждат 0 точки и на двата тима.

3. Минимален брой играчи:
а) Минималният брой играчи от един отбор за начало на мача е както следва:
--> Първа Лига - 7 човека
--> Втора Лига - 5 човека

б) Минималният брой играчи от един отбор, които могат да присъстват на терена е както следва:
--> Първа Лига - 6 човека
--> Втора Лига - 5 човека

Ако отбор остане на терена с по-малък брой от необходимите играчи, се присъжда служебна победа за неговия съперник.

4. Екипировка:
--> Всеки играч е задължен да играе с фланелка с ПОСТОЯНЕН номер на гърба. Този номер не може да бъде носен от друг играч на същия отбор през сезона.
--> Името на гърба на фланелката не е задължително.
--> Забранено е участието на играчи с обувки с метални бутони.
--> Въвежда се официално правило Номер 4 на ФИФА, касаещо облеклото на футболистите. Играчите нямат право да играят с остри и опасни предмети (гривни, ланци и т.н.) по себе си.

5. Броят на разрешените по време на мач смени е както следва:
--> За Първа Лига - 5 смени.
--> За Втора Лига - 7 смени.

6. Провеждане на срещата
--> Преди началото на срещата всички играчи от двата отбора трябва да отидат при делегата за подпис в своите картотеки. Играч, който не се е подписал, няма право да участва в срещата. След консултация между делегата и съдията - срещата започва.
--> Смените се извършват като играчът, който ще влезе в игра отива при делегата и бива придружен от него до терена. Делегатът дава знак на съдията, който впоследствие разрешава смяната.

VII. Класиране
--> При два или повече отбора с равни точки в края на сезона, класирането се определя като се гледат единствено резултатите от срещите на отборите помежду им. При пълно равенство в точките, головата разлика и отбелязаните голове, се гледа общата голова разлика от всички срещи в турнира. При равенство в головата разликата и отбелязаните голове, се тегли жребий.


Сигурен съм, че винаги ще има недоволни от някое правило, но това са решенията взети след доста претегляне на фактите. Вероятно е някои неща да са пропуснати затова правилата подлежът на допълване. В тази тема те са поднесени заедно с аргументацията и поясненията, но в скоро време ще се появят и на сайта в "изчистен" вид.
Ех, Рапитке, Надявах се ти да се навиеш, заедно със Сашо - уви :(

ГОВОРЯ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ В ТОЗИ ФОРУМ - http://bgfifa.10.forumer.com/
ZhivkoBGR
BFL Team™
Мнения: 776
Регистриран на: 13 Юни 2007 16:56
Местоположение: Odense, Denmark

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от ZhivkoBGR »

m0za4k0 написа:Еми начи аз съм на 17, имам регистрация не само в предния, ми и в по-предния форум. Иначе тренирал съм в ЦСКА (2 години), и тук играх в един белгийски клуб 2-3 години, но сега се връщам окончателно в БГ.
Ти май се казваше Явор и беше от Добрич? Като се върнеш предполагам ще живееш в София нали?
Ghost Rider

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от Ghost Rider »

Ем аз съм от Пловдив и съм на 15г. казвам се Младен , и бих искал да участвам.
napster
Мнения: 841
Регистриран на: 30 Юни 2007 18:22

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от napster »

Браво , мислех , че никога няма да се сетите за това :D
Аз можех да играя за PC Mania , докато бях в София , и знам за този туртнир от години , но едва ли ще съберете отбор , щото имаше некви изисквания за постове или нещо такова (пък и тука всички са на 14 години) ... Но късмет ...
Изображение
Ghost Rider

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от Ghost Rider »

Имам там баба тя е в надежда,но сигурно няма да ида,на нас тогава ни почва шампионата,но иначе си прав няама смисъл да ходя.
kanapat
Мнения: 183
Регистриран на: 14 Юни 2007 21:08
Местоположение: Славейков
Обратна връзка:

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от kanapat »

Изображение
Изображение
Изображение
napster
Мнения: 841
Регистриран на: 30 Юни 2007 18:22

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от napster »

Кой ми изтри поста ?
Изображение
cska_hooligan
Мнения: 86
Регистриран на: 27 Юни 2007 22:59

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от cska_hooligan »

Ехххххххх имам голямо желания да играя с вас , ама няма как !!! На 18 години съм , десен халф/крило , много съм бърз , техниката ми е слабата страна , имам хубав и плътен удар , с глава неиграя много добре !!! Ама съм картотекиран в отбор и съм от Пазарджик !!! :S :S :S
MrDeqn
Мнения: 1010
Регистриран на: 16 Юни 2007 10:03

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от MrDeqn »

То и аз иам желание да играя с вас ама.. Играем кав ме сложат мога играя с глава , Техниката г/д добре ,ама не съм много бърз. Ама съм нисък 8)
wcwc
BFL Team™
Мнения: 554
Регистриран на: 29 Юни 2007 17:12

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от wcwc »

Ама какво? ;) ТО не е задължителни... само ако се съберем ;)
kousev

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от kousev »

Ще се съберем, щото и аз идвам :rofl:
wcwc
BFL Team™
Мнения: 554
Регистриран на: 29 Юни 2007 17:12

Re: Форумна лига - отбор

Мнение от wcwc »

Трима сме :) Малко остана :)
Публикувай отговор

Обратно към “Новини”