Превод на български за менижъра на FIFA 11

Всичко за BFL FIFA Football 2011
Правила на форума
Моля, прочетете Правилата на форума преди да пишете.
FIFA Bulgaria™
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

Направих превод на мениджъра на играта. Не е преведен целият, това е начална версия.

снимка 1
снимка 2
снимка 3

Какво получавате:
- Преведени основни менюта на играта в мениджъра
- Удоволствие от мениджър на български
- Скапано Read Me
- Някви други неща

Какво губите:
- Някои от старите сейфове не работят, не знам защо и как да се оправи това. Новите сейфове си работят без проблем.
- Менюта извън мениджъра са прведени. За мен това е повече бонус, отколкото загуба, за вас не знам.

Как се инсталира мода

1 - Разархивирате архива - Winrar например.
2 - Инсталирате Setup_DBM11_BETA_5 на Rinaldo
3 - Отваряте програмата
4 - File -> Extract from .BIG -> Local Databases
5 - Отивате в C:\Program Files (x86)\EA Sports\FIFA 11\Game\data\loc (при вас може да е различно, не се плашете, намерете EA Sports и нататък е същото)
6 - Копирате 2та файла от архива - "eng_us" и "eng_us-meta", и ги поставяте в папката loc (в която така или иначе трябва да се намирате)
7 - Пита Ви дали искате да заместите -> Искате.
8 - Влизате и играете.

Или:
DoMiNaToR написа:Инсталацията може да стане и като просто се поставят файлове във "..FIFA 11\Game\data\loc" и се пусне регенератора (с прословутия бутон "GO!").
Линк за регенератора - тук
Сваля се, разархивира се и е готов за ползване. Не трябва инсталиране.
Как става магията:

1 - Отваряте регенератора
2 - Чакате да светне бутонът "GO" в зелено
3 - Натискате го и чакате да си свърши квот си прави
4 - Натискате "Еxit" (червен такъв) и програмата сама ще се затвори след две-три секунди.

Как се деинсталира мода

- "Този превод е пълна боза"
- "Не струва"
- "Авторът е неграмотен"
- "Да не го бях слагал никога"

Тази точка е точно за вас. В архива има папка Backups. 100% 3/4 от хората няма въобще да си помислят за backup, а останалите 2/4 ще забравят. Затова правите същото, което сте направили, за да го инсталирате,а тоест:
1 - Изпускаме частта с DB Master-а, предполага се, че вече го имате и се extract-нали файловете.
2- От папката Backups копираме 2та файла, а именно "eng_us" и "eng_us-meta", и ги слагаме на познатото място:
C:\Program Files (x86)\EA Sports\FIFA 11\Game\data\loc
Принципът е същият както горе за директорията/пътечката/пътя или както там го наричате - стигате до EA Sports и оттам е лесно.
3 - Поставяте копираните файлове в loc и сте готови.

Бъгове, грешки и т.н
- Искате да се покажете знаещ?
- Искате да ме научите на граматика?
- Имате по-точен превод?
- Намерили сте изпусната/дописана буква/и?
- Знаете, че "зада" се пише заедно, а аз съм го написал отделно?

Това е мястото, където можете да споделите (темата). Как става това? Влизате в играта, намирате мястото, което ви дразни/не ви харесва, и натискате Print Screen (бутон на клавиатурата). Отивате в Paint - на Microsoft Photoshop-а, Ctrv + V. После Ctrl + S. Запазвате на десктопа като *.jpeg/*.jpg и влизате в този сайт:
сайтът
Качвате снимката и най-цивилизовано ми давате линк към нея (във форума има таг URL, по възможност ползвате него - (url=линка)текст(/url) ) . Ако сте по-добри може даже в Paint да подчертаете с червено проблема, така няма да се налага да го обяснявате.

Download и финални думи
Това е beta версия 1:
Мirror 1
Mirror 2

За доунлоад на новите версии търсете надолу из коментарите

За beta версия 2 виж по-надолу в коментарите
Всъщност, може и тук да кликнеш:
Download Mirror 1 beta 2


Ако смятате да изкарвате пари от това - искам процент.
Можете спокойно да си го качвате където искате и да правите с него каквото искате.Може и снимки да дадете, ако сте успели да направите нещо по-интересно.
Ако има нещо,което искате да се преведе първо в следващата версия, ако има такава, може да го споделите.

Приятна вечер и мерси за вниманието.
Последно промяна от jaso на 29 Апр 2011 23:30, променено общо 7 пъти.
DoMiNaToR
BFL Team™
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Фев 2009 22:51
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от DoMiNaToR »

Сега типично в нашенски стил - първия коментар ще е "Не е пълен превода и си некъдърен, нищо лично" :D Втория ще е "Браво, велик си, ама искаме фикс" (без запетаите естествено), третия "Как да деинсталирам" :D Моят коментар е 3/4 + 2/4 прави 5/4, ъъъъъ... Иначе браво за труда, добре е :) :hi:

Между другото бъди сигурен, че 75% няма да могат да го инсталират, след като им се видя много трудно да пуснат 1 инсталатор и да натиснат един "GO!". Инсталацията може да стане и като просто се поставят файлове във "..FIFA 11\Game\data\loc" и се пусне регенератора (с прословутия бутон "GO!").
mimkOto
Мнения: 51
Регистриран на: 20 Окт 2009 08:29

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от mimkOto »

Само неразбрах ще ми се махнат ли сейфовете :?:
Наш'та Стара Загора,

на Самарското знаме,

зелено знаме ще се вей

и за БЕРОЕ ще се пей!

Хайде давайте зелените,

покажете тоз сезон

как се става шампион на беройски стадион!
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

mimkOto написа:Само неразбрах ще ми се махнат ли сейфовете :?:
Не.

DoMiNaToR написа:Сега типично в нашенски стил - първия коментар ще е "Не е пълен превода и си некъдърен, нищо лично" :D Втория ще е "Браво, велик си, ама искаме фикс" (без запетаите естествено), третия "Как да деинсталирам" :D Моят коментар е 3/4 + 2/4 прави 5/4, ъъъъъ... Иначе браво за труда, добре е :) :hi:

Между другото бъди сигурен, че 75% няма да могат да го инсталират, след като им се видя много трудно да пуснат 1 инсталатор и да натиснат един "GO!". Инсталацията може да стане и като просто се поставят файлове във "..FIFA 11\Game\data\loc" и се пусне регенератора (с прословутия бутон "GO!").
Знам за 3/4-тите и 2/4-тите, не е случайно :D Надявам се да нямаш против, че качих това за инсталирането, което каза, горе. Ако има нещо - ще го махна.

Ако някой знае как да се смени началния флаг, та вместо на Англия, да е на България, би било полезно да сподели.
lyachi
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Юни 2009 20:34
Местоположение: Дивия Запад

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от lyachi »

В България винаги каквото направиш, никога не е било достатъчно! :( Иначе, браво че си се постарал да направиш това, вместо да мрънкаш за пача като другите :) :happy:
Xaugyk
Мнения: 306
Регистриран на: 02 Яну 2008 12:27
Местоположение: Tabor , Czech republic

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от Xaugyk »

Eхее браво за трудът и замисъла :clap: но...

http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1301853618k.jpg
И само ЦСКА обичамеее !!!
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

Xaugyk написа:Eхее браво за трудът и замисъла :clap: но...

http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1301853618k.jpg

Споко, оправил съм го това, излезе ли fix-a на бг пачта - ще пусна update и на моя.

клик
Vankata
Мнения: 24
Регистриран на: 13 Мар 2011 22:06

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от Vankata »

jaso написа:
Xaugyk написа:Eхее браво за трудът и замисъла :clap: но...

http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1301853618k.jpg

Споко, оправил съм го това, излезе ли fix-a на бг пачта - ще пусна update и на моя.

клик
Браво JASO, много се радвам ,че си ме послушал да направиш да е :
1. ДОМАКИН
2. ГОСТ
Браво и успех за напред.
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

Някой да знае как да сменя този флаг?

Опитвах с FIFA 11 textur editor, намерих къде седи флагът - в един .big подфайл в data1.big, но подфайла не мога да отворя с тоя editor => не мога да edit-вам и флага...
Ickata
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Дек 2010 19:11

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от Ickata »

jaso написа:Някой да знае как да сменя този флаг?

Опитвах с FIFA 11 textur editor, намерих къде седи флагът - в един .big подфайл в data1.big, но подфайла не мога да отворя с тоя editor => не мога да edit-вам и флага...
Ако говориш за флага това е на какъф език да бъде :)
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

Ickata написа:
jaso написа:Някой да знае как да сменя този флаг?

Опитвах с FIFA 11 textur editor, намерих къде седи флагът - в един .big подфайл в data1.big, но подфайла не мога да отворя с тоя editor => не мога да edit-вам и флага...
Ако говориш за флага това е на какъф език да бъде :)

Вече няма значение, получих вече професионална помощ по въпроса. Мерс все пак.
Xaugyk
Мнения: 306
Регистриран на: 02 Яну 2008 12:27
Местоположение: Tabor , Czech republic

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от Xaugyk »

И какво стана?Смени ли го? :^) :happy:
И само ЦСКА обичамеее !!!
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

Йо-хо-хо

Време е за beta версия 2 на мода.

Направих превод на мениджъра на играта. Не е преведен целият, това е начална версия.

снимка 1
снимка 2
снимка 3

Какво получавате:

- Oпростено инсталиране
- Български флаг в началото - направен от DoMiNaToR
- Поддръжка на BFL FIFA 11 v1.1
- Преведени основни менюта на играта в мениджъра
- Удоволствие от мениджър на български
- Скапано Read Me
- Някви други неща

Какво губите:

- Менюта извън мениджъра са прведени. За мен това е повече бонус, отколкото загуба, за вас не знам.Понякога се получават комбинации от английски и български думи тип "Христо Стоичков".


Как се инсталира мода

1 - Разархивирате архива - Winrar например.
2 - Виждате една папка FIFA 11. Ако не я видите си активирайте Winrar-а или свалете архива наново.
3 - Отивате в C:\Program Files (x86)\EA Sports или там, където ви е инсталирана играта, в директорията EA Sports.
4 - В тая директория (EA Sports за неразбралите) би трябвало да има папка FIFA 11. Тогава шансът - да е инсталирана играта, е голям.
5 - Копирате папката от моя архив - FIFA 11 и я поставяте в директорията EA Sports. Пита ви някви тъпотии, вие се съгласявайте, докато не се откаже да ви пита.
6 - В архива намирате нещото с име "Fifa11 i68Regenerator 1.5". То е направено от iard68, на когото благодарим на ум.
7 - Благодарим му и го пускаме. Излиза ни това:
това

Цъкаме зеленото, на което пише "GO"
Чакаме.
Цъкаме това, на коетои пише "EXIT"
Чакаме - програмата ни казва чао и си тръгва.
8 - Играем.

Как се деинсталира мода

- "Този превод е пълна боза"
- "Не струва"
- "Авторът е неграмотен"
- "Да не го бях слагал никога"
- "См3шк0о0, наУчИ с3 дА пИш3ш гръмотно"
- "Само ми провали хубавия бг пач"

Тази точка е точно за вас. В архива има папка Backups. Този път има и гъзарийка - Backups - за хора с бг патча. 100% 3/4 от хората няма въобще да си помислят за backup, а останалите 2/4 ще забравят. Затова правите това ( това е по-сложно, за да ви е гадно, че ми махате хубавия мод):
1 - От папката "Backups"/"Backups за хора с БГ патча" копираме 2та файла, а именно "eng_us" и "eng_us-meta", и ги слагаме на познатото място:
C:\Program Files (x86)\EA Sports\FIFA 11\Game\data\loc
Ако не ви е познато е тъжно. Но, защото съм добър човек, ще ви кажа, че трябва да стигнете до EA Sports и оттам е лесно.
2 - За да ви напомням, обаче, за хубавия си мод, флагът на България няма да се махне. Веднъж сложен, махане няма - като нещо досадно и гадно - сирене, майка ми, сещате се.

Бъгове, грешки и т.н

- Искате да се покажете знаещ?
- Искате да ме научите на граматика?
- Имате по-точен превод?
- Намерили сте изпусната/дописана буква/и?
- Знаете, че "зада" се пише заедно, а аз съм го написал отделно?
- Искате да хейтнете още някъде бг патча, въпреки че той е съвсем отделен от този мод?


Това е мястото, където можете да споделите - в коментарите на темата. Как става това? Влизате в играта, намирате мястото, което ви дразни/не ви харесва, и натискате Print Screen (бутон на клавиатурата). Отивате в Paint - на Microsoft Photoshop-а, Ctrv + V. После Ctrl + S. Запазвате на десктопа като *.jpeg/*.jpg и влизате в този сайт:
сайтът
Качвате снимката и най-цивилизовано ми давате линк към нея (във форума има таг URL, по възможност ползвате него - (url=линка)текст(/url) ) . Ако сте по-добри може даже в Paint да подчертаете с червено проблема, така няма да се налага да го обяснявате.

Download и финални думи

Download Mirror 1

Ако искате да кача файла и някъде другаде - давате ми линк.

Ако смятате да изкарвате пари от това - искам процент.
Можете спокойно да си го качвате където искате и да правите с него каквото искате.Може и снимки да дадете, ако сте успели да направите нещо по-интересно.
Ако има нещо,което искате да се преведе първо в следващата версия, ако има такава, може да го споделите.

Приятна вечер и мерси за вниманието.
Vankata
Мнения: 24
Регистриран на: 13 Мар 2011 22:06

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от Vankata »

Така значи , много ми хареса това което си направил УНИКАЛНИ - зарибяващо - интересно ... СТРАХОТНО е !
Имам само една забележка :
1. Като пуснеш НОВ МЕНИДЖЪР и там където си избираш валутата .. Онова не са ЛИРИ а са ПАУНД !
Надявам се да го поправиш и отново браво страхотно е !
Сега видях и друго нещо !
Защо на мачовете на черно море горе при където им пише името пише ЧВ??
На черноморец пише ЧМ?

Според мен трябва да е така :
1.Черноморец - ЧМЦ
2.Черно МОРЕ - ЧМ
3. НЕ мислите ли така и вие моля да го оправиш jaso и погледни в ЛС съм ти писал!
Vankata
Мнения: 24
Регистриран на: 13 Мар 2011 22:06

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от Vankata »

Сега разбрах как се оправя това с името където го пише на SCOREBOARDA , но го направи и за другите !
levskiga
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Мар 2011 11:19

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от levskiga »

jaso написа:Йо-хо-хо

Време е за beta версия 2 на мода.

Направих превод на мениджъра на играта. Не е преведен целият, това е начална версия.

снимка 1
снимка 2
снимка 3

Какво получавате:

- Oпростено инсталиране
- Български флаг в началото - направен от DoMiNaToR
- Поддръжка на BFL FIFA 11 v1.1
- Преведени основни менюта на играта в мениджъра
- Удоволствие от мениджър на български
- Скапано Read Me
- Някви други неща

Какво губите:

- Менюта извън мениджъра са прведени. За мен това е повече бонус, отколкото загуба, за вас не знам.Понякога се получават комбинации от английски и български думи тип "Христо Стоичков".


Как се инсталира мода

1 - Разархивирате архива - Winrar например.
2 - Виждате една папка FIFA 11. Ако не я видите си активирайте Winrar-а или свалете архива наново.
3 - Отивате в C:\Program Files (x86)\EA Sports или там, където ви е инсталирана играта, в директорията EA Sports.
4 - В тая директория (EA Sports за неразбралите) би трябвало да има папка FIFA 11. Тогава шансът - да е инсталирана играта, е голям.
5 - Копирате папката от моя архив - FIFA 11 и я поставяте в директорията EA Sports. Пита ви някви тъпотии, вие се съгласявайте, докато не се откаже да ви пита.
6 - В архива намирате нещото с име "Fifa11 i68Regenerator 1.5". То е направено от iard68, на когото благодарим на ум.
7 - Благодарим му и го пускаме. Излиза ни това:
това

Цъкаме зеленото, на което пише "GO"
Чакаме.
Цъкаме това, на коетои пише "EXIT"
Чакаме - програмата ни казва чао и си тръгва.
8 - Играем.

Как се деинсталира мода

- "Този превод е пълна боза"
- "Не струва"
- "Авторът е неграмотен"
- "Да не го бях слагал никога"
- "См3шк0о0, наУчИ с3 дА пИш3ш гръмотно"
- "Само ми провали хубавия бг пач"

Тази точка е точно за вас. В архива има папка Backups. Този път има и гъзарийка - Backups - за хора с бг патча. 100% 3/4 от хората няма въобще да си помислят за backup, а останалите 2/4 ще забравят. Затова правите това ( това е по-сложно, за да ви е гадно, че ми махате хубавия мод):
1 - От папката "Backups"/"Backups за хора с БГ патча" копираме 2та файла, а именно "eng_us" и "eng_us-meta", и ги слагаме на познатото място:
C:\Program Files (x86)\EA Sports\FIFA 11\Game\data\loc
Ако не ви е познато е тъжно. Но, защото съм добър човек, ще ви кажа, че трябва да стигнете до EA Sports и оттам е лесно.
2 - За да ви напомням, обаче, за хубавия си мод, флагът на България няма да се махне. Веднъж сложен, махане няма - като нещо досадно и гадно - сирене, майка ми, сещате се.

Бъгове, грешки и т.н

- Искате да се покажете знаещ?
- Искате да ме научите на граматика?
- Имате по-точен превод?
- Намерили сте изпусната/дописана буква/и?
- Знаете, че "зада" се пише заедно, а аз съм го написал отделно?
- Искате да хейтнете още някъде бг патча, въпреки че той е съвсем отделен от този мод?


Това е мястото, където можете да споделите - в коментарите на темата. Как става това? Влизате в играта, намирате мястото, което ви дразни/не ви харесва, и натискате Print Screen (бутон на клавиатурата). Отивате в Paint - на Microsoft Photoshop-а, Ctrv + V. После Ctrl + S. Запазвате на десктопа като *.jpeg/*.jpg и влизате в този сайт:
сайтът
Качвате снимката и най-цивилизовано ми давате линк към нея (във форума има таг URL, по възможност ползвате него - (url=линка)текст(/url) ) . Ако сте по-добри може даже в Paint да подчертаете с червено проблема, така няма да се налага да го обяснявате.

Download и финални думи

Download Mirror 1

Ако искате да кача файла и някъде другаде - давате ми линк.

Ако смятате да изкарвате пари от това - искам процент.
Можете спокойно да си го качвате където искате и да правите с него каквото искате.Може и снимки да дадете, ако сте успели да направите нещо по-интересно.
Ако има нещо,което искате да се преведе първо в следващата версия, ако има такава, може да го споделите.

Приятна вечер и мерси за вниманието.

Ето първия тъп коментар :D Немога да намеря папката EA sports!!! Инсталирал съм играта в Д диска ама няма папка EA sports. Моля те помогни ми !!! Сигурно аз нещо не съм схванал, но е по-добре да питам и след това да имам мода отколкото да го нямам!!! Благодарности за труда :)
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

Vankata написа:Така значи , много ми хареса това което си направил УНИКАЛНИ - зарибяващо - интересно ... СТРАХОТНО е !
Имам само една забележка :
1. Като пуснеш НОВ МЕНИДЖЪР и там където си избираш валутата .. Онова не са ЛИРИ а са ПАУНД !
Надявам се да го поправиш и отново браво страхотно е !
Сега видях и друго нещо !
Защо на мачовете на черно море горе при където им пише името пише ЧВ??
На черноморец пише ЧМ?

Според мен трябва да е така :
1.Черноморец - ЧМЦ
2.Черно МОРЕ - ЧМ
3. НЕ мислите ли така и вие моля да го оправиш jaso и погледни в ЛС съм ти писал!
Мерси, ще го оправя

levskiga написа: Ето първия тъп коментар :D Немога да намеря папката EA sports!!! Инсталирал съм играта в Д диска ама няма папка EA sports. Моля те помогни ми !!! Сигурно аз нещо не съм схванал, но е по-добре да питам и след това да имам мода отколкото да го нямам!!! Благодарности за труда :)
Прав си, доста е тъп. Снимай ми папката (с метода, който съм описал по-горе - Print Screen и т.н) , където си си инсталирал играта, и дай линк към снимката тук, после ще ти кажа какво да направиш.
uefacup
Мнения: 153
Регистриран на: 14 Юли 2008 18:29

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от uefacup »

Скоро ще излиза ли пълната версия че нещо за сега не ми се слагат бета версии?
jaso
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Яну 2011 10:58

Re: Превод на български за менижъра на FIFA 11

Мнение от jaso »

uefacup написа:Скоро ще излиза ли пълната версия че нещо за сега не ми се слагат бета версии?

Ем, сега играя играта, за да намирам неща, които излизат, след това ги превеждам. Финал е доста относително понятие, защото винаги може да има нещо малко изпуснато. Иначе то в тая версия мн. основни неща са преведени, така че слагай спокойно - няма проблеми от типа на крашване на игра или неработещи сейфове. Пък и инсталацията отнема <1 мин - ако знаеш какво как,разбира се.
Публикувай отговор

Обратно към “BFL FIFA Football 2011”