PES 2013 - Анонс

Всичко свързано с Pro Evolution Soccer 2013
Правила на форума
Моля, прочетете Правилата на форума преди да пишете.
PES Bulgaria™
Публикувай отговор
ZhivkoBGR
BFL Team™
Мнения: 776
Регистриран на: 13 Юни 2007 16:56
Местоположение: Odense, Denmark

PES 2013 - Анонс

Мнение от ZhivkoBGR »

Изображение
KONAMI пуснаха дебютния трейлър на Pro Evolution Soccer 2013. Освен видеото, японците публикуваха и подробна информация за най-новото заглавие от поредицата.
Изображение
Разработчиците твърдят, че много от новите характеристики, добавки и подобрения са повлияни от обратната връзка с PES феновете, които не спестиха критиките си по отношение на PES 2012. В Twitter например десетки хиляди PES-ъри са споделили мненията си. KONAMI уверяват, че са се поучили от препоръките на играчите и са анализирали всичко – постовете в официалния портал, по различните фен страници в социалните мрежи, гневните мейли и дори YouTube обръщенията.

Управлението и анимациите на вратарите, звукът на агитките по стадионите и геймплей баланса били сред най-дискутираните и критикувани аспекти в PES 2012. Това означава, че точно в тях ще видим най-сериозни подобрения когато излезе новата серия.
Изображение
Новите характеристики в PES 2013 са разделени в три основни компонента: PES FullControl, PLayerID и ProActive AI.

PES FullControl (PES FC) са нови функции, които придават още по-голям контрол над играчите и топката в PES 2013. Налице е пълна свобода на управление. Pro Evolution Soccer вече представи идеята за свобода на движение, а сега с иновацията “PES FC” разработчиците се опитват да стигнат още по-далеч, добавяйки пълен контрол и над топката.


Първо докосване

В PES 2013 играчите ще имат повече прецизни възможности за първо докосване на топката, като например леко копване на топката покрай нападател, за да може той да се изстреля напред. Усвояването на първото докосване винаги е било сред най-важните умения в PES, а в PES 2013 “от първото докосване ще зависи всичко”. Топката ще се поема с бутона R2, като по този начин се отнема от скоростта на паса и се придава контрол, или пък чрез допълнително завъртане се преминава защитник.
Изображение
Manual Passing и Manual Shooting

PES 2013 предлага изцяло независими от компютъра (manual) пасове и за първи път в историята на футболния симулатор – manual shooting! Играчите ще могат сами да определят височината и силата на удар към вратата. При дълго и ниско центриране, докато топката се движи по тревата, играчът, който ще стреля има абсолютния контрол над това къде да разположи удара си. За това са необходими умения и прецизност. Пасовете ще могат да се дават в дълбочина и в свободни пространства, позволявайки на нападателите да наберат скорост без топка и предоставяйки безброй възможности за отбелязване. Отново ръчно ще могат да се правят активни едно-две пасове, като вторият играч ще може да се движи във всички посоки.


Дрибъл

Скоростта, с която играча се движи с топката е по-бавна в сравнение с тази в реалните футболни мачове, но бутонът R2 позволява на геймърите да добавят разнообразни стилове към close control-а на топката. Скоростта на дрибъл може да се променя, а притежателят ѝ може да се завърта на 360 градуса, игнорирайки коженото кълбо. Новата система позволява да се пуска топката в различни посоки и да се спринтира към нея, или пък да се пази с различните методи на владеене докато съотборниците спринтират в свободните пространства наоколо.


Защита

Чрез бутоните R2 и X може да бъде забавена противниковата атака, с двойно тапване на X се инициира прецизен по отношение на тайминг сблъсък. Пълният 360-градусов контрол означава, че играчите ще могат да застават на пътя на спринтиращи в свободно пространство нападатели, както и да пресичат пасове. При борбата за топката и сблъсъците с нападатели се обръща специално внимание на физиката на футболистите.


Вратари

Дори вратарите в играта са с подобрен контрол. Пласирането им ще бъде по-прецизно, благодарение на добавения индикатор за сила на удар, хвърлен с ръка. Тази опция създава и нови възможности за контра атаки.

Player ID функцията се фокусира върху индивидуалните елементи и движения, които притежава всеки отделен играч.


Индивидуалност на играчите

Най-доброто в PES 2013 според KONAMI ще бъде разпознаваемостта на най-добрите играчи чрез приликите им по отношение на умения, стил на дрибъл, движения, които са запазена марка и физическа прилика. Начинът, по който всеки от виртуалните подобия на популярните играчи тича, докосва топката, подготвя се за удар и дори когато празнува след гол, ще бъдат различни и уникални.


Индивидуалност при вратарите

Нови стилове на игра са добавени и при вратарите, което ще допълни и тяхната индивидуалност и разпознаваемост. Новите анимации при спасяване и отреагиране целят да се пресъздадат по абсолютно идентичен начин движенията на вратарите в реалния футбол.


ProActive AI обединява контрол и реализъм, с “умни” играчи, които откриват коридори и помагат по всякакъв начин на “звездите” в отбора си.


Гейм баланс

Разработчиците са работили заедно с PES феновете, за да премахнат всички нелогични елементи в начина на придвижване на играчите, поемането на топката и начина на отиграване.


Тактика

Балансът е подобрен, що се отнася до връзката между защитниците и първата линия, с по-добра организация когато отборите атакуват или се изтеглят. Ще бъде по-сложно да се пробие през защитата, а играчите се адаптират по-бързо към получена или изгубена топка.


Подобрени вратари

Подобренията на вратарите са нещото, което феновете на играта искаха най-много. Екипът на KONAMI ни уверява, че е работено здраво за подобряване AI-то на вратарите. Обещани са по-бързи реакции, ефективно излизане от наказателното поле и чистене на топката към безопасни зони.
Изображение

Ако може да се вярва на екипа зад PES 2013, в новата игра ще видим подобрения в онлайн връзката и цялостната атмосфера при мултиплейър сблъсъците.

Приложението myPES ще допринася за комуникацията и връзката между играчите, използващи Facebook, а аудио ефектите в играта ще бъдат максимално близки до реалните. Целта е играещите да изпитат тръпката по време на важен мач на истински стадион – с цялото напрежение и вълнуваща се тълпа.


PES 2013 ще излезе през есента на 2012, а дотогава постепенно ще бъдат обявявани подробности относно новостите в геймплея и графиката. Създаден е официален PES 2013 сайт, на който в скоро време можем да очакваме нови снимки и видео. Интересното е, че сайтът предлага елементи на социална мрежа за феновете на PES от цял свят. Има възможности за дискусии, срещи и организиране.

Официален BFL PES сайт: www.PES.bfl-team.com[/b]
Manower
Мнения: 88
Регистриран на: 03 Яну 2008 14:22
Местоположение: София

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от Manower »

Има разни слухове,че ПЕС 2013 може да излезе на 20-ти септември. Ще видим колко е истина, а нещо информация по второто демо?
Always my heart will be BLUE!!! LEVSKI FOREVER!!!
vili4kata
Мнения: 1030
Регистриран на: 15 Юни 2007 12:44
Обратна връзка:

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от vili4kata »

Във Facebook страницата на играта бях чел, че второто демо трябва да излезе тази седмица. :happy:
ZhivkoBGR
BFL Team™
Мнения: 776
Регистриран на: 13 Юни 2007 16:56
Местоположение: Odense, Denmark

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от ZhivkoBGR »

Второ демо? Сефте чувам такова нещо. :^) Пък и моето внимание е насочено към 11-ти сеп. ;)
vili4kata
Мнения: 1030
Регистриран на: 15 Юни 2007 12:44
Обратна връзка:

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от vili4kata »

Хмм... За РС демо пише по-късно през септември, но сега забелязах и един по-нов пост, в който пише следното "PES 2013 releasing on the 20th of September in Europe and 21st of September in UK!", което е супер, ако се отнася за цялата игра. :happy:
Manower
Мнения: 88
Регистриран на: 03 Яну 2008 14:22
Местоположение: София

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от Manower »

ZhivkoBGR написа:Второ демо? Сефте чувам такова нещо. :^) Пък и моето внимание е насочено към 11-ти сеп. ;)
Какво ще има на 11-ти, ако не е тайна? :)
Always my heart will be BLUE!!! LEVSKI FOREVER!!!
ZhivkoBGR
BFL Team™
Мнения: 776
Регистриран на: 13 Юни 2007 16:56
Местоположение: Odense, Denmark

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от ZhivkoBGR »

Manower написа:
ZhivkoBGR написа:Второ демо? Сефте чувам такова нещо. :^) Пък и моето внимание е насочено към 11-ти сеп. ;)
Какво ще има на 11-ти, ако не е тайна? :)
Демо на фифата.
Manower
Мнения: 88
Регистриран на: 03 Яну 2008 14:22
Местоположение: София

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от Manower »

ПЕС 2013 излезна вече в ЗАМУНДА! :P
Always my heart will be BLUE!!! LEVSKI FOREVER!!!
AntrAcsA
BFL Team™
Мнения: 1756
Регистриран на: 13 Юни 2007 14:27

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от AntrAcsA »

:hi: Здравейте . За играта... демото адски много ми хареса ! Причините са дозина, но най вече бяха оправени нещата които адски много ме дразнеха в PES 2012 реално бяха оправени ... финалната игра обаче доста повече прилича на PES 2012 от колкото на 13-та ... не мразя играта, но не мога да кажа че ми харесва !
Все пак , ще пусна анкета за да проверя колко от вас имат интерес от направата на BFL PES 2013 , за да преценя дали да събирам екип или не . Искам да знам вашето мнение , на Вас , феновете на БФЛ, какво мислят за новия PES и дали биха играли евентуалната му добавка с БГ отборите
Поздрави .
Manower
Мнения: 88
Регистриран на: 03 Яну 2008 14:22
Местоположение: София

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от Manower »

Здравейте! Като цяло аз съм доволен от новия ПЕС. Както каза Антракса прилича повече на 12 отколкото на 13. Аз лично исках да се оправи геймплея и това стана. Графиката беше приемлива за мен и там не очаквах промени. Има доста свобода и играча има пълен контрол над играта, което е важно! Като цяло съм доволен от играта. Всяка година влизам и чакам, за да видя дали няма някаква информация отностно нов БФЛ патч! :P Надявам се да се осъществи, защото много залипсва такова допълнения към ПЕС-а....
Always my heart will be BLUE!!! LEVSKI FOREVER!!!
brian1988
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2012 16:02

Re: PES 2013 - Анонс

Мнение от brian1988 »

Изображение

Възможно ли е играта да ми насича брутално, екрана ми трепти ?
С Уиндоус 7 съм, хардуерно всичко ми е ОК, носих го на 2 сервиза... ?

Интересното е че 2 месеца я играя без проблем, от 20 дена насам се появи това насичане. Преинсталирах OS, проблемът остана. Пробвах различни видове видео драйвъри, без ефект. Нямам някакъв излишен софтуер да предизвиква нещо такова...
Ей ТОВА го пробвах също.

С Game Booster и тем подобни пробвах - никакъв ефект, а и няма логика играта да е вървяла без никаква помощна програмка досега, та сега да се мъча с такива. Проблемът е някъде другаде. Пробвах различни комбинации настройки на видео картата, и отделно от самата игра със и без FrameSkipping и V-sync, нищо не помага.

Моля отговорете тук или на лично съобщение, в безизходица съм.
Публикувай отговор

Обратно към “Pro Evolution Soccer 2013”