kyynadd's FM Story

Всичко за вашите кариери
Правила на форума
Моля, прочетете Правилата на форума преди да пишете.
FMBulgaria.com
MdiegoR
Мнения: 114
Регистриран на: 23 Окт 2007 12:43
Местоположение: Козлодуй

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от MdiegoR »

Ванка, перфектно се справяш и аз имам 2 съвета:
- Тъй като в България вече всичко биеш, трябва да направиш нещо повече в Европа, а за това според мен ще ти трябва играчи с опит, като Шутев, Загорски и Дудин. Заради това, следващия сезон ще бъде добре да вземеш такива, по-опитни играчи и те, на около 26-30 години с тези на 18-22 да направят отлична сплав, която да печели и в Европа, защото вече там трябва да направиш нещо голямо.
- Бъди колекционер на пари. :D Когато изградиш един млад талант и вече се е развил достатачно го продавай, ще дойде нов който да го замести. :)
Football Manager 2008 player
...At the age of just 17, Berbatov moved to the most successful Bulgarian club CSKA Sofia following in the footsteps of his father, Ivan, who also played for the club as a left winger and later as a defender...
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Излязох от групите на УЕФА!
Постигнах целта си. Ето го класирането:
Изображение
За жалост за трети пореден път ще отпадна на тази фаза. Сега пък ми се падна Ювентус. То не беше Челси миналата година, сега Ювентус, ебати късмета. :evil: Вярвах че мога да преодолея и тази фаза ама тоя жребий ме закова.
Сега имам 6 милиона ще се опитам да взема някои опитен играч да помага срещу Юве.
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Ебати мача.
Изображение

Пак имам 1% шанс, защото тоя гол на чужд терен ме прецаква, ама на кой му пука. Нали ги победих.
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

:@ :@ :@ :@ :@ :@
Изображение
НиКи
Мнения: 1957
Регистриран на: 25 Юли 2007 14:39
Местоположение: Сф

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от НиКи »

Ебати малшанса, Есиен е тъп мангал.
Изображение

ЦСКА - Убиецът на гиганти

Изображение
bor_don
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Авг 2007 16:48

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от bor_don »

добра история, ама ми се струва, че си поувеличил малко скиловете на играчите. Ако не е така ми кажи как го правиш :rofl:
НиКи
Мнения: 1957
Регистриран на: 25 Юли 2007 14:39
Местоположение: Сф

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от НиКи »

bor_don написа:добра история, ама ми се струва, че си поувеличил малко скиловете на играчите.
:giggle: :giggle: :rofl:
Изображение

ЦСКА - Убиецът на гиганти

Изображение
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Tи няма откъде да ги знаеш, защото 6-7 от отбора са регени. ;) За другите - виж Марилунго - младежки национал на Италия. Шутев в началото на играта е Черноморец Нс но е много обещаващ, за Дудин всеки знае, за Миро - като качества не е толкова добър и сега, просто прави невероятни мачове. Георги Станоев, Мартин Керчев, Гошо Георгиев всеки който е играл в България ги знае. Мисля че изчерпахме въпроса.

Незнам дали още ви е интересна кариерата ми. Ето как мина този сезон.
Сезон 2012/2013 - най-успешният ми начело на Етър!
Да, такова заключение мога да направя след като измина този сезон. Отново требъл и излязох от групите на УЕФА. Но това съм го правил и друг сезон, радоста ми идва от играта на отбра. Ето и малко снимки:

Класирането в шампионата:
Изображение
Побеждавам рекорда за голове и точки.

Състава:
Изображение
Както виждате с нападателите съм много добре. Като цяло имам много дълга скамейка. Тази година бях преследван от контузии, но това не оказа никакво влияние.

Тактиката:
Изображение
Значи по принцип на върха на атаката е Мартин Георгиев, но пролетта имаше две контузии за по месец и затова Дудин го слагах.

Ето и някои от играчите.
Сергей Трофимов:
Изображение
Невероятно момче. Подава, вкарва, просто е супер. Мотора на отбора. Чесно казано до сега не съм имал по-добре представящ се играч, който да е в отбора само от 1 сезон.

Мирослав Загорски:
Изображение
Капитанът оцелява. Следващия сезон ще му е 7-ми в отбора. Вместо да спада, той играе все по-добре и по-добре. Символа на отбора, а и моят любимец в него.
Едно нещо не разбирам. Как така най-добиря халф в България - българин не е викан при националите. Последния му мач бе преди година.

Йосиф Шутев:
Изображение
Заедно с Миро ще почват 7-ми сезон. Другия символ на отбора. С мен е още от онези мачове пред 100 зрителя в Б група.
Също не мога да разбера защо не е викан в националите. Най-доброто чисто МС в България и да е българин. Доста странно.

Реграгуи и Сайед:
Изображение
Изображение
Слагам ги заедно, защото за мен винаги така са вървели. Неверояни бекове, едвали ще ги задържа лятото. Искат ги Ман Юнайтед и Челси.

Марто Георгиев:
Изображение
Жалко че бяха контузиите пролетта, че го прецакаха лятото.

Това са звездите от този сезон. Естествено другите също бяха на висота - Георгиев, Марилунго, Дудин, Пантелич, Ашур, Пхала и тн.
Опитвам се да налагам повече българи. В края на този сезон 5 от титулярите бяха българи - Загорсски, Шутев, Емилов, Костадинов, Гошо Станоев. Не е малко, като се има предвид че най-добрите са в Европа. Няма да се загуби българското в отбора!
Другото което се опитвам е да изплолзвам по-малко регени. Това пък е още по-трудно, защото в България постепенно добрите играчи отиват в чужбина и става трудно намирането им на заместници. Начина е регени от чужбина. Аз все пак последните мачове бях с 5 не регена - Загорски, Шутев, Станоев, Марилунго и Дудин.
Лятото не ми трябват играчи, освен ако не продам някой. Ще продължавам да инвестирам в школата. Вече се вдигнаха 5 нива и започвам да бера плодовете - вече налагам един много обещаващ юноша.
MdiegoR
Мнения: 114
Регистриран на: 23 Окт 2007 12:43
Местоположение: Козлодуй

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от MdiegoR »

Браво, Ванка!
Да ти кажа, в един от сезоните ми с ЦСКА просто се наслаждавах отбора ми как играе, просто перфектно. Важно е, че и при теб е така. Сега ти предлагам да наложиш онзи немеца, Свенчо ... И всяка година трябва да взимаш 2-3 нови, за да може отбора да не се изчерпи. Иначе, как ти е още интерестно незнам :D Не си като мен, аз досега да съм се отказал 15 пъти. :D И тая година можеш да направиш нещо повече и в Европа, защото в България нямаш равен. ;) Към това трябва да се стремиш. Щом ти върви с тая схема, продължавай да играеш с нея, при мен тая схема е обречена на изпадане във "В" група :D Играчите са перфектни и нещо важно! Трябва не само ти да играеш добре в Европа, а колкото се може повече да се трупа коефицент, за да може да печелиш повече пари от TV права. ;)
Football Manager 2008 player
...At the age of just 17, Berbatov moved to the most successful Bulgarian club CSKA Sofia following in the footsteps of his father, Ivan, who also played for the club as a left winger and later as a defender...
НиКи
Мнения: 1957
Регистриран на: 25 Юли 2007 14:39
Местоположение: Сф

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от НиКи »

Евала брато, отбора е супер:)
Изображение

ЦСКА - Убиецът на гиганти

Изображение
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Приключи лятната пауза. На трансферния пазар не бях активен. Взех едно момче без пари, продадох Мартин Керчев на Локо пд за 150 000 и дадох под наем Маиза в Шакле. Просто не ми трябват играчи засега. Eто го момчето което взех. Глася го за заместник на Санкей, който е искан от всеки европейски гранд, но все още дават малко и лятото сигурно ще го продам за солидна сума, но ще има кой да го замести.
Изображение

Ето ги всички трансфери:
Изображение

Най-после започна и реконструкцията на стадиона. Ще бъде разширен с 7000 места до зимата и така капацитета ще стане 25 000. Отделно започна рекунструкция и на детските школи. Тези две удоволствия ми струваха 6 милиона и баланса стана от 10 милиона на 4, но определно си струва. Трябваше да вляза в ШЛ за да си избия парите.
За първи път бях поставен за влизане в ШЛ. Това просто ме задължи да вляза. Изкачих се до 58 място в ранклистата на клубните отбори и това ме направи поставен. Падна ми се Риека. Ето двата мача:
Етър - Риека 5:1
Изображение
Невероятен Загорски, реванша беше портоколен.

Риека - Етър 3:1
Изображение
Лоша игра от момчетата, но все пак очаквах да загубя. Важното е че целята беше постигната.

Ето че баланса отново стана 10 милиона, целта е постигната. Напред вече каквото стане. Групата е нормално. Бях в 3-та урна и Брага не е най-добрия вариант за 4-ти отбор, но пък избегнах грандовете, макар че Севиля за мен по нищо не им отстъпва.
Изображение
Това е засега.
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Докосвам историческо преодоляване на груповата фаза!

Отборът прави неверояни мачове! Без загуба в ШЛ съм. Ето по няколко думи за всички мачове.
Етър - Севиля 0:0
Отличен мач. Отборът се държа като равен с равен. Положенията имаше и пред двата отбора, но този мач врарите имаха ден. Много съм доволен от момчетата, не загубиха от фаворита в групата.

Брага - Етът 1:4 (Трофимов - 2, Дудин - 1, Марто Георгиев - 1)
Мачът тръгна много зле за мен. Брага ме поведоха, после испуснах дузпа и не виждах как ще победа. Но второто полувреме отборът излезе преобразен. 4 гола и записах първа победа в ШЛ за този сезон.

Фенербахче - Етър 2:2 (Трофимов - 1, Дудин - 1)
Тук не исках да загубя. Преди мача бях с точка пред фенерите и целта ми беше да не ме минат. Така и стана.

Етър - Фенербахче 2:1 (Ел Сайед - 1, Трофимов - 1)
Тук отново не исках да загубя. Мача тръгна на зле. Гостите откриха резултата, така свърши и полувремето. На почивката им казах че искам да видя повече от тях. Първо Ел Сайед вкара първия си гол след 3 години в Етър. Невероятн гол от 30 метра. В 86' Трофимов нанесе решителния удар. Вече съм втори с 4 точки пред фенерите.
До края ми остават мачове с Севиля и Брага. Приемам, че ще загубя от Севиля и Фенербахче ще победи. Става 1 точка разлкиката. Последния мач трябва да бия като домакин Брага и продължавам. Дано стане.

Ето я цялата група:
Изображение

В първенството записах някакви уникални победи. 6-0 над ЦСКА и 5-0 над Левски. От началото на първенството имам само победи и само 3 допуснати гола. За купата пускам резервите. Така ще правя до края на тунира.
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Знам че тук има наистина много добри играчи. Ще ви помоля за съвет, че за първи път съм пред такава дилема. След като продадох Санкей не съм сигурен кои да са двамата защитници. Избор голям. Ще ви дам шотове от 5-ти и ще ви помоля да кажете кои според вас ще е най-добре да са титуляри.

Махлангу:
Изображение

Емилов:
Изображение

Херцог:
Изображение

Костадинов:
Изображение

Ашур:
Изображение

Как мислите?
ancho

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от ancho »

Ами аз ако бях на твое място бих заложил на Костадинов...Все пак Marking-19,Tackling-20...Може би Bravery-то ако беше 17-18 щеше да е по-добре,но пък за сметка на това Strength-а е 16 и в известен смисъл ще компенсира :)
CSKARA

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от CSKARA »

Аз бих заложил на Херцог и Костадионв,а да те питам това регени ли са :wasntme:
НиКи
Мнения: 1957
Регистриран на: 25 Юли 2007 14:39
Местоположение: Сф

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от НиКи »

CSKARA написа:Аз бих заложил на Херцог и Костадионв,а да те питам това регени ли са :wasntme:
щом имат генерирани лица са регени;). Ето и мойто мнение:

Сигурният титуляр е Костадинов. Има страхотно пазене(Marking) и шпагат(Tackling),не лошо пласиране(Positioning), здрав физически(Strength) и ше зима високите топки.
За втори титуляр бих избрал Емилов. Има супер шпагат(Tackling), не лошо пазене(Marking), добра физическа сила(Strength), висок е и влиза в единотбоства(Bravery), също с добро пласиране(Positioning).

Дано съм ти помогнал:)
Изображение

ЦСКА - Убиецът на гиганти

Изображение
Davidcho
Мнения: 312
Регистриран на: 15 Юни 2007 10:06

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от Davidcho »

И аз съм като на НиКи Мнението :)
Изображение

Изображение

Изображение
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Не става. Няма накъде да се развивам. Баланса ми е 23 милиона имам 10 милиона за трансфери ама няма кой да купя. От България най-добрите са при мен, а чужденците не искат да идват в България. Затова временно спирам с Етър. Почнах с любимия ми отбор Ювентус. Направих лятната селекция. Шефовете дадоха 20 милиона. Заедно с парите които взех от Маркиони и Григера станах с пари за доста добра селекцийка. Ето кои взех:
Изображение

За ВДВ няма какво да обяснявам. Фелипе е много обещаващ даже след 1 сезон ще е титуляр. Вайналдум и Сайвет са за малко по-далечно бъдеще. Карвальо го взех за заместник на остаряващия Недвед.
Към тези които идват прибавете Sakho и Leo Schwechlen.

Състава:
Изображение
Как мислите със Сисоко/Занети или с МС да играя? И като цяло как е отбора?

Контролите:
Изображение
Много добри резултати. В тях Яки ми направи най голямо впечатление. Вкара 6 гола, ще се бори за титуляр. Също Вайналдум много ми се понрави.

Това е засега.

Forza Juve
Mudy
Мнения: 63
Регистриран на: 01 Юли 2007 16:12
Местоположение: Перник

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от Mudy »

Браво мн добър състав и мн добри контроли също така най-важното е Дел Пиеро да е титуляр
Glory Glory Man United
Изображение
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: kyynadd's FM Story

Мнение от kyynadd »

Ето вече малко по-подробно за сейфа ми с Юве. Засега всичко се развива супер. Единственото лошо е че отпаднах от купата на 1/4 от Милан. Първия мач 0-0 в Торино, но на Сан Сиро ме победиха с 1-0. За сметка на това последния кръг ги победих с 1:0. Ето я тактиката (на мястото на Бириндели е Зебина, само че беше наказан за мача с Милан):
Изображение

Даниел Карвальо. Трансфера на сезона, не очаквах да играе толкова добре. Вижте колко асистенции има.
Изображение

Трезеге. Удивлява ме. Има над 5 хет-трика. Май ще гоним златната обувка.
Изображение

Ето го и класирането. Много е успорвано, но аз все пак обещах да класирам отбора в Европа, така че сега играя без напрежение.
Изображение

Важното е че ми върна интереса към играта. Чакам с нетърпение да се развият Вайналдум, Сакхо, Сайвет и другите млади.
Публикувай отговор

Обратно към “Кариери”