YNWA

Всичко за вашите кариери
Правила на форума
Моля, прочетете Правилата на форума преди да пишете.
FMBulgaria.com
Публикувай отговор
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

YNWA

Мнение от MuSTaKa »

"Не стреляйте по пианиста, той толкова си може!"

Винаги съм се забавлявал с тази шега. Може би щото обичам да се забавлявам на чужд гръб. А и защото знам какво е, когато други се ебават за твоя сметка... Какво да се прави - "око за око, зъб за зъб" в епична битка 1v1 срещу целия свят...
След краткия си престой начело на националния отбор на Родината си, мислех, че това беше най-рисковото ми назначаване някога и веднъж завинаги съм се отървал от треньорската работа на високо ниво. За мен райската работа винаги си е била в някой нискодивизионен рай като Етър или Тулон, където да си разигравам коня както си искам (а и да спя със секретарката, коронен номер 8) )
Да, ама не... когато съдбата е решила да ти го забоде, нищо не може да я спре... или както беше казал онзи фен на Локо Пд след загубата с автогол от Болтън: "Нито Стоянчо, нито Тунчев бяха виновни за гола, това беше дяволът, който ни го зачука за последно..."
Макар че и аз бях виновен. Трябваше да блокирам номера на Боби Михайлов... Но не го направих - мислех си, че едва ли повече ще ме потърси...
Колко си бил глупав, Ники... ;(

10 юни - Перуци ми звънна и аз най-наивно вдигнах...
- Мустакус, намерихме ти работа!
- Каква...?!
- Ами имаме две предложения, а и така и така имаш договор със Съюза до Нова година...
- Казвай - прошепнах аз с обърнат от мрачно предчувствие стомах... (а такова туловище трудно се обръща, повярвайте ми!)
- Едната е да станеш патрон на детския турнир по случай месеца на оралната хигиена на Аквафреш :happy:
- Моля?! Ти ебаваш ли се с мене?
- Съвсем не, макар че смятам тази работа да я оставя на Емо Костадинов - така и така обича да лапа...
- Добре, а каква е другата? Мажоретка ли ще ме правиш?!
- Ами покрай трансфера на синчето ми предложиха и място за стаж в Ливърпул, ще си помощник-треньор на Рафа Бенитес за няколко мача през лятната им подготовка.
- :nerd:
- Навит ли си?
- Ами... кой плаща за цялата тази работа?
- Англичаните, и те перат пари все пак.

...

15 юни - полет до Ливърпул с прекачване в Швейцария. Извод - ръбестите седалки са направени с цел да те разконцентрират от сладките дупета на стюардесите. Ух, на дяда...

16 юни - среща с част от ръководството на Ливърпул - готини хорица. Даже пихме и уиски, аз като добър гост им подарих шише домашарка, ама от по-слабичката, няма да разхищаваме националните богатства, я... Начислиха ми и нещо като екскурзоводка, да ме разведе из града, из Мелууд (че базата им се оказа по-голяма от базите на всички софийски клубове, взети заедно.... ама язък, не продаваха алкохол :( ). Не е зле момата, трябва да се отбележи :happy:

18 юни - вече няколко дни тренировки с отбора, правя си майтапи с тях на развален английски... на Бенаюн не му харесаха вицовете за нацисти, явно не носи на майтап.
Обявиха ни и програмата за лятна подготовка, пълен шит, през половината време ще пътуваме насам-натам, а на мен от рейсове ми се драйфа.
14 юли - Брьонби - Ливърпул в Копенхаген
19 юли - Сейнт Джонстън - Ливърпул в Пърт (Шотландия, не Австралия ебати, не ми се седи цяло денонощие на ония седалки, от които лайното ти приема формата на щепсел)
22 юли - Крю Алекзандра - Ливърпул в Крю
25 юли - Рен - Ливърпул в Рен
28 юли - Брага - Ливърпул на оня стадион в Брага, дето е вкопан в чукарите
31 юли - Рексъм - Ливърпул в Рексъм

Честито, нито един мач няма да видя на Анфилд, мама ви гадна! :@

20 юни - най-чекиоподобният ден в живота ми... Сутринта въртя обиколки с отбора (поне до третата, след която ме оставят да се задушавам на тревата, а огромните човекоядни калинки да танцуват в съзнанието ми като индикатор колко точно въздух ми липсва), след което изведнъж над главата ми вместо калинки надвисва брадатият Джон Оуенс и ме дърпа да ходя нанякъде с него.
- Какво става - питам
- Пак се скараха - отговаря ми онзи с бруталния си акцент (а после кой не можел да говори английски)
- Кои се скараха?
- Рафа и Хикс.
- Кой е Хикс бе, да му еба майката, що не му кажеш името?
- Ми Хикс.
- Е кой е тоя Хикс.
- Собственикът бе, каиш...

Всъщност не знам защо си преведох думата като "каиш", но да кажем, че нещо подобно е искал да каже.
А сърцето ми се беше свило като сфинктер на болен от запек - точно като дойда да има неприятности, не съм ли Марко Тотев...

Всъщност съм - видях само как на входа Рафата пусна една хубава испанска храчка в лицето на някакъв дядка в костюм, след което последният му заяви, че е уволнен...
Явно това бил Хикс. Върхът, уволниха Рафа Бенитес пред мен, време е да дойдат извънземните във ФИФА-2000 стил и да ме отвлекат...
Вместо това лошотията продължи да се излива на талази - Хикс явно изперка от отровната плюнка и обяви, че който пак се направи на отворен, ще го съдят до дупка и ще трябва да се спасява в Сайбирия (това сигурно е Сибир, ама знае ли човек, може и да е киберпространството).


Следобед, естествено, никой не тренира... а аз дори не близнах. Очаквах всеки момент да си ме приберат в България, така и така много хубаво не е на хубаво.

21 юни - рано сутринта на вратата ми се чука :0 (чука чука като тарамбука както чука кука). Отварям - Хикс. Пак в костюм.
- Добро утро!
- Добрутро... шефче, ти да не спиш с тоя костюм...?
- Не се ебавай, момко, оправяй се и ела на Анфилд, имаш много работа.
- Каква работа.
- А, да, забравих - стисна ми ръката делово и ме потупа по рамото - назначен си за мениджър.


:shake: много смешно

21 юни, късния следобед - все още чета и препрочитам двата договора - единият за две години като мениджър на Ливърпул, другият за пристигането ми на стаж уж само за два месеца...
Оказа се, че не бях чел дребния шрифт - при плащане на определена сума на националната ми федерация (демек тъпото БФС), клубът придобива правата ми за две години. Умри, Перуци, в робство ме продаде, мама ти плешива!!! :@

The Sun - Бенитес отстранен, Ливърпул назначава български анонимник на негово място
Daily Mail - Сензационна треньорска рокада в Ливърпул - Рафа Бенитес уволнен, неизвестен българин на негово място
Daily Telegraph - Шок и ужас в Ливърпул, Бенитес сменен от анонимник


Разбира се, в българската преса назначаването ми се приемаше за небивал успех за родния футбол.... :( Много мразя да поемам каквато и да е отговорност... и докато с националния се играеше на дребно, сега бях на път да изгърмя грандиозно.
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

23 юни - кофти събуждане - стресиран съм на макс. Скрили са ми пиенето, а заявката за жилище все още не била приета. Сутринта излизам на първа тренировка с новите си подопечни. Които естествено веднага започват да ме гледат криво-пренебрежително.
Веднага се изцепвам:
- Стиви, не ме гледай като ебан гургул, не съм ти аз виновен...

Все пак да видим с кого разполагам.

Петер Гулаши
Изображение
Вратар, едва на 17, унгарец. Очевидно ще го оставя да трупа опит, на първата тренировка показа добро желание.

Шарл Итанж
Изображение
Вратар, на 24, французин. Дошъл от Ланс. Поредната простотия на Рафата, макар че има страхотна ловкост. Засега става за резерва.

Хосе Мануел "Пепе" Рейна
Изображение
Също на 24, испанец. Определено много класен вратар, и от това, което съм му гледал, и от преставянето му на тренировъчното игрище.

Джейми Карагър
Изображение
На 29. Всички го знаем какво може... единственото ново, което установих е, че няма кой знае какво чувство за хумор.

Алваро Арбелоа
Изображение
На 24, испанец, играе по принцип десен защитник, но казва, че може да се справи и на левия. Ще го видя какво може.

Емилиано Инсуа
Изображение
Аржентинец, само на 18. Взет от Бока Хуниорс. Играе ляв бек. Показва добра скорост и дрибъл, явно ще работим с него по играта в защита.

Даниел Агер
Изображение
Датчанин, на 22. Много стабилен защитник, здрав физически, раздава мощни тупалки. Определено ми харесва като играч.

Сами Хипия
Изображение
Финландец, на 33. Ветеранът на отбора, респектира с физиката си, но си личи, че е позагубил от уменията си и допуска грешки. Ще го оставя за резерва.

Мартин Шкртел
Изображение
Словак, на 22. По мое мнение ще се превърне в един от най-добрите в света както е тръгнал. Има и физика, и интелект за игра на високо ниво, да не говорим за страхотните шпагати, които прави.

Стив Финан
Изображение
Ирландец, десен бек. Вече на 31, а и не показва нищо впечатляващо в игра. Струва ми се като цяло стабилен, но едва ли ще продължи да играе на високо ниво много дълго време.

Фабио Аурелио
Изображение
27-годишен бразилец. Играе ляв бек или халф. За съжаление страда от увредени връзки на ахилеса и няма да тренира още цели два месеца.

Джон Арне Рийзе
Изображение
26-годишен норвежец, ляв бек или халф. Много енергичен, много темпераментен, дори пробва да ми се накара на тренировката, но го пратих да върти обиколки. Такива зли копелета ми трябват определено 8)

tbc
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

Лукаш Лейва
Изображение
Само на 20, бразилец, халф. Доста крехка физика, но добра техника и поглед върху играта. Изглежда и малко неуверен.

Хавиер Маскерано
Изображение
Аржентинец, на 23, опорен халф. По мое мнение перфектен образец за опорен халф 8) Липсва му само единствено малко ръст.

Шаби Алонсо
Изображение
На 25, полузащитник от Испания. Изключително подаване на всякакви разстояния. Малко повече му трябва в дефанзивен план.

Юси Бенаюн
Изображение
На 27, евреин, атакуващ халф. Може да играе и по фланговете. Много техничен и бърз, но подобно на Лукаш първото по тежко влизане ще прати физиотерапетвите да го чегъртат от тревата.

Стивън Джерард
Изображение
На 27, играе навсякъде по терена без, може би, ляв бек и вратар. Каквото и да кажа за него, ще е малко. Радвам се, че има такива хора в отбора ми. И е жалко, че ще ги проваля.

Хари Кюъл
Изображение
На 28, ляво крило, австралиец. Вече е поизгубил от бързината си, но все така техничен. Може би ще послужи за резерва.

Джърмейн Пенант
Изображение
На 24, дясно крило, бивш затворник. Доста заядливо копеленце, но с топка в крака си го бива. Ще си помисля дали ще го задържа.

Райън Бабел
Изображение
На 20 години, холандец, играе и по лявото крило, и в центъра, че и като нападател. Много бърз и техничен, хубав удар, но пък и голяма лакомия. Ще се работи доста с него.

Питър Крауч
Изображение
На 26, нападател. По-висок от вратата. Не може да води топката по права линия, но пък във въздуха има естествено превъзходство.

Дирк Койт
Изображение
На 26, холандец, нападател, макар и да се е подвизавал и на дясното крило. Не ми допада като играч - отвратителен дрибъл, ограничен поглед върху играта, но за сметка на това е здрав като канара и това може да се окаже безценно.

Фернандо "Ел Ниньо" Торес
Изображение
На 23, испанец, нападател. Футболен бог, изключително надарен свише играч, почти всичко му е вродено, остава да придобие и малко мускули по гърчавата си снага.

Андрей Воронин
Изображение
На 27, украински нападател. Поредната трансферна чекия на Рафата. Нападател средно качество, има добър дрибъл и удар, но борбеността му липсва... по-скоро ще се ориентира към изхода.
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

24 юни - вече съм в ново жилище, но нещо не съм щастлив.
Като за начало трябва да тичам с играчите за пред камерите на новините, което просто ми стопи лагерите.
След това ми забраниха да ходя на стриптийз-бар.
И за капак - и да пикая в храстите на Мелууд.

Последното беше истинска подигравка със свободата ми. :( :@

---

Както и да е, прекарах няколко вечери в гледане на DVD-та с играта на Ливърпул при Рафа и се реших моят Ливърпул (поне докато не ме изхвърлят след 2-3 месеца) да НЕ играе така.
Заедно с Гари Аблет (асистента) и Хикс обсъдихме налудничавите ми футболни концепции и последният ми обеща 40 милиона паунда за трансфери плюс 1,9 милиона на седмица са заплати срещу основна цел - място в топ 3 в края на сезона. Другият вариант беше да получа 50 млн паунда за нови покупки, но ако не спечеля Висшата лига, главата ми хвръква. Не, мерси, чиче, казах му и приех първия вариант.
Веднага след истерията по родните (български) и родните (английски) медии, плюс ексклузивното интервю в ефира на "1:1", се заех и с избистрянето на списъка от имена, които бих искал да привлека на Анфилд.

Какво ни трябва?
- нов плеймейкър
- десен бек
- лек нападател/крило

30 юни - една седмица упорито звънене на "колеги" мениджъри из Англия и Европа и вече имаме два уредени трансфера... и около 15 провалени, разбира се. Всяко начало е трудно, но аз лично съм доволен.

1 юли
liverpoolfc.tv
Ливърпул представи новите попълнения ван дер Ваарт и Аршавин пред фенове и журналисти


Изображение Изображение

Тази сутрин Ливърпул представи първите си нови играчи за сезона на базата си в Мелууд. Това са холандецът Рафаел ван дер Ваарт, привлечен от немския Хамбургер ШФ за сумата от 15 милиона паунда, и руснакът Андрей Аршавин, дошъл от Зенит Санкт Петербург за 11 милиона паунда.
"Радвам се, че ще играя за толкова популярен и велик клуб като Ливърпул", бяха първите думи на ван дер Ваарт пред журналистите. "Надявам се бързо да се сработя с новите си съотборници и да спечелим много трофеи".
26-годишната руска звезда Аршавин пък не скри задоволството си, че ще играе отново заедно с добрия си приятел Мартин Шкртел, с когото преди време защитаваха цветовете на Зенит.
Новият мениджър на мърсисайдци Н. А. от своя страна заяви, че е горд с усилията на ръководството да осигури нужните му играчи. "Нуждаем се от още само един футболист от висока класа, за да осигурим нужната дълбочина на състава."

7 юли - върхът - ван дер Ваарт изпищя като обезчестена девица на двустранната игра, след което лекарите дълго го кърпиха. Оказа се, че Кара замалко не му е премазал ходилото. Вечерта мина и резонанс, от който Фауцет (физиотерапевтът) ми заяви, че го губя за три седмици :@

12 юли - пътуване със самолет за Копенхаген. Вечерта след тренировката пуснах отбора да се поразходи из града и само след половин час ми звъннаха да си прибера Пенант от полицейското...

14 юли - първата ми контрола начело на великия клуб от Мърсисайд! Естествено, за по-малко от месец начело на тима, бях свалил 4-5 килограма от пот и притеснение, но само в този ден смъкнах още поне килце. Пред очите ми минаваха апокалиптични картини на излагация, побой от страна на играчи, фенове и ръководство, а след това и наказание чрез пускане на моя милост гол на гей-парада в Телфърд.

Брьонби - Ливърпул 0:2
Ливърпул: Рейна, Финън, Агер, Шкртел (67 - Карагър), Рийзе, Маскерано, Алонсо (45 - Лукаш), Джерард (к.) (45 - Бенаюн), Бабел, Аршавин (67 - Пенант), Торес (45 - Койт)

0:1 Джерард 21'
0:2 Джерард 27'

Изображение

Контрола в спокойно темпо, пробвах с 4-5-1 като с Аршавин и Бабел по крилата. Добрата новина - моите доминираха в средната линия през целия мач, Джерард често изскачаше от втора линия и два пъти препарира вратаря на домакините. Лошата новина - и Торес, и Койт оставаха изолирани сами в атака. Особено при първият това си е престъпление.
Медиите останаха сравнително доволни, но подчертаха, че добрата игра се дължи най-вече на сработката и слабия противник. Що не ми го осмучат?
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
marto135
Мнения: 380
Регистриран на: 30 Ное 2007 20:37

Re: YNWA

Мнение от marto135 »

Ебаси,стана като сапунка ,ама е много яко не пропускам "сериал" :D . Аз съм почитател на Фифа Мениджър,но като те гледам какво пишеш иде ми да я изтегля Football manager !!
ОфК СлИвЕн FoReVeR In My HeArT!

http://soccerline.new-forum.net/forum.htm
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

16 юли - Хикс ме викна в кабинета си и ми показа факс от Милан, в който жабарите отправят оферта за Пепе Рейна на стойност 25 милиона паунда. Каза ми, че ако успя да намеря заместник, ще отговори положително на предложението.

17 юли - Бърза скаутинг акция и се спрях на Лео Франко. Чакаме отговор от Атлетико, а май съм пипнал някакви сърбежи от госпожицата, с която се занимавах като стажант в клуба. Мама й гадна :@

19 юли
Сент Джонстън - Ливърпул 0:2
Ливърпул: Рейна, Финан, Агер, Шкртел, Инсуа, Маскерано, Алонсо, Джерард (к.), Рийзе, Аршавин, Торес

0:1 Торес 10' (дузпа)
0:2 Крауч 75'

Изображение

Отново уверена победа, но този път им се понакарах на момците, доста разсеяна игра на моменти. Стиви Финън и Джон Арне Рийзе също се оплакват от сърбежи, тая ще се окаже ебати парантията.... :nerd:

21 юли - завърнахме се в Ливърпул. Оставих асистента да подготвя моите хубавци и се разходих из града. Никак не е зле, макар че на пръв поглед мяза на кофти версия на Перник. Пък и е хладничко дори и лятото. :) Все още никой не ме познава по улиците, което си е жив плюс - мога да заглеждам мацки (макар и последните хич да не са в изобилие) и да си чопля носа, което е много важно за поддържане на самочувствието.

22 юли - кофти новини, Патетико Мадрид отказват да пуснат Лео Франко дори срещу 10 милиона кеш. Все пак имаме право да прекратим сделката с Милан и да задържим Рейна, че с тоя гърчав негър не ми се мисли какво ще е.
Следобед мач със сателита Крю Алекзандра. Едва ли ще е тежък, като се има предвид, че на 19-ти са победили титана Куорн с 2:1.

Крю Алекзандра - Ливърпул 0:4
Ливърпул: Рейна, Финън, Агер, Шкртел, Рийзе, Маскерано, Джерард, Аршавин, Воронин, Бабел, Койт

0:1 Джерард 16'
0:2 Койт 33'
0:3 Торес 81'
0:4 Торес 89'

Определено доста слаб съперник, някъде на нивото на Миньор Раднево. Освободена игра от страна на моите, Аблет след мача ми разби статистикат на лаптопа - 24 удара, от които 14 точни, не е зле като за контрола... която си беше единствено упражнение за фитнес и гавра с труп.

Изображение
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

24 юли - пътуване до Франция. Позната картинка, поне се видях с няколко стари другари от Тулон. Вечерта Аблет ме намери напушен, но му обещах да му издействам по-добър договор ако си затрае :blush:

25 юли - контрола с Рен, първият ми сериозен противник. Не се притеснявах, разбира се - все щях да си намеря оправдание за загубата.

Рен - Ливърпул
Ливърпул: Рейна, Финън, Карагър, Агер, Рийзе, Маскерано, Алонсо, Джерард, Аршавин, Бабел, Койт

0:1 Торес 73'

Определено това черното момченце Джими Бриан ми скъса нервите, постоянно се измъкваше през първите 20 минути и дори му отмениха гол заради засада. Чак ми идваше да извадя на дяда си двуцевката и да го центрирам веднъж завинаги. Дадох на Карагър да го пази лично и онзи до края на мача не пипна топката. :) Аршавин и Стиви Джи постоянно си сменяха местата, а след като на полувремето се появи и Торес, започнаха да валят опасности към вратата на домакините. И така до 73-тата минута, когато Алонсо изведе Аршавин отдясно, руснакът премина покрай двама и центрира полувисоко на дузпата, а там Торес изпревари защитника и разстреля вратаря на домакините. До края на мача моите пропуснаха още 2-3 хубави възможности. Доволен съм! :) Ще ги черпя по една тревица преди да си заминем от тая гейска страна.

Краен резултат: Рен - Ливърпул 0:1

Изображение

26 юли - пътуваме за Португалия с някакъв чартър без стабилизатори... някак си кофти е да повръщам пред жена. Ще убия пилота.

Брага - Ливърпул

Ливърпул: Рейна, Финан, Шкртел, Хупия, Рийзе, Маскерано, Лукаш, Джерард, Пенант, Бабел, Крауч

Този път разпоредих да се играе предимно по крилата, за да видя какво могат Бабел и Пенънт с индивидуални акции. Точно Бабел ми се отблагодари с пробив и красив гол през първото полувреме, а Питър Крауч с далечен шут щеше да откъсне главата на едно от момчетата, които гонеха топките. :nerd: Като цяло първото полувреме ми хареса - добър контрол от страна на моите играчи, а и през второто полувреме пуснах ван дер Ваарт за първи път с червената фланелка.
През втората част продължих да доминирам до 77-мата минута (ВДВ се включи прилично, направи няколко двойни с Аршавин като по учебник), когато един шут на боц на Жоао Пинто намери крака на Томас и той обърна топката в другия ъгъл - 1:1. Изключително куцо ми го забиха...
До края на мача няколко опасни удара на Бабел и ВДВ, но или вратарят избиваше, или топката плющеше мрежата от външната страна... В 90-тата минута Ваарт подаде страхотна извеждаща топка за Торес, испанецът стреля ниско в ъгъла и... някакъв португалски лешпер успя да я отбие с крак...

Краен резултат: Брага - Ливърпул 1:1

Изображение
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

Изображение

Манчестър Юнайтед е фаворит за титлата в английската Висша лигa през новия сезон

Или поне така сочат коефициентите на букмейкърите. В SkyBet шансовете на червените дяволи да триумфират отново с шампионската титла на Англия се оценяват с коефициент 2.50. Въпреки че не осъществи нито един голям трансфер това лято, сър Алекс Фъргюсън има прекрасен и сравнително млад отбор, който се сработва все по-добре от мач на мач, а наличието на магьосник като Кристиано Роналдо и на голмайстори като Рууни и Тевез може да реши всеки един мач в полза на Ман Ю.

Никой обаче не смята, че на момчетата на Фъргюсън ще им бъде лесно. Според мнозина основният конкурент на червените дяволи този сезон ще бъде съставът на Челси. Шансовете на сините от Лондон се оценяват на 2.75, а отборът се подсили с бразилската суперзвезда Диего, дошъл от Вердер за 30 милиона евро. Заедно с Джо Коул, Лампард и Балак бразилецът може да стане част от една от най-респектиращите средни линии в света.

На трета позиция според букмейкърите е Арсенал, където Арсен Венгер продължава неуморно да изгражда своя суперотбор. Необичайното това лято беше, че топчиите най-сетне развързаха кесията и си осигуриха Хоакин от Валенсия за умопомрачителните 53 милиона евро. Както при Ман Юнайтед и Челси, и тук миналогодишният отбор е запазен в пълния си състав, което предполага по-изчистена игра през новата кампания.

Другите три отбора в топ 6 обаче имат далеч по-скромни шансове да триумфират с Висшата лига.
Ливърпул не е печелил отличието от 1990г., макар че все още има най-много титли (18). Коефициентът за триумф на мърсисайдци е 17.00, което от една страна звучи апетитно, но от друга при бясната конкуренция Ливърпул трудно ще направи подвиг. Все пак съставът се подсили с двама много класни играчи - руснакът Аршавин и холандецът ван дер Ваарт, общо за 27 милиона евро. Заедно с Джерард и Торес те двамата се очаква да носят головете на Анфилд. Новият мениджър от България обаче ще иска време да се адаптира и едва ли ще започне престоя си в Ливърпул с титла.
Лондонският Тотнъм също запази ядрото си, опазвайки звездата си Димитър Бербатов от примамливите предложения на Манчестър Юнайтед, Интер и Барселона. Джеферсън Фарфан от ПСВ Айндховен (12 милиона евро) е най-значимото ново попълнение, а опитният мениджър Хуанде Рамос едва ли ще се предаде рано-рано от борбата за място в Шампионската лига, както го направи Мартин Йол. Коефициентът на шпорите възлиза на 26.00.
Другият основен претендент за място в топ 4 е Евертън. Дейвид Мойс се доказа като добър селекционер с няколко изгодни сделки през миналите два сезона и това лято не изневери на стила си - Пиер Воме от Вердер беше най-скъпото ново попълнение на сините от Ливърпул - 4,5 милиона евро. Съставът на Евертън изглежда много борбен и мотивиран, но едва ли ще демонстрира постоянството на големите 4. Коефициентът на карамелите е 34.00.
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

30 юли - голям кеф :mm: намерих българска шкембеджийница в града и уредих трети трансфер... ъъ... така де... показаха ми я и ми уредиха трансфера. Но какво значение има, нали аз ще обера ползите. :)

liverpoolfc.tv
Кристиан Закардо е третият нов футболист на Ливърпул за този сезон

Изображение

Италианският национал Кристиан Закардо бе представен тази сутрин на Анфилд пред фенове и журналисти като ново попълнение на Ливърпул. 25-годишният бивш бранител на Палермо облече екипа с номер 2, носен преди него от Ян Кромкамп. Закардо, който има 16 мача и 1 гол за националния си отбор, както и световна титла, заяви, че е горд да носи фланелката на най-титулувания английски клуб и ще направи всичко възможно да впечатли мениджъра си и феновете на Коп.
Параметрите на сделката не са обявени официално, но според слухове ръководството на Ливърпул е осигурило услугите на Закардо срещу 12 милиона евро.

31 юли - само на две тренировки смятам да пусна жабарчето титуляр срещу Рексъм - и без това обещава да бъде лека контрола...

Рексъм - Ливърпул
Ливърпул: Рейна, Закардо, Агер, Шкртел, Инсуа, Маскерано, Алонсо, Джерард, Аршавин, Бабел, Койт

0:1 Торес 47'
0:2 Рийзе 66'

Немотивирана игра през първото полувреме, въпреки това Койт и Джерард успяха да не уцелят празната врата на два пъти, а Бабел уцели и греда. Веднага след полувремето влезлите ван дер Ваарт и Торес осъществиха първия гол, като ВДВ стреля мощно отдалеч, вратарят Уилямс отби нескопосано и Ел Ниньо го наказа с тупалка от 5-6 метра, която, ако го беше срещнала в главата, щеше да го усмърти. По-късно Рийзе добави втори гол след корнер. До края на мача пък моите демонстрираха как се чешат мъди в движение...

Краен резултат: Рексъм - Ливърпул 0:2

Изображение

Следваща спирка - Анфилд роуд, Ливърпул, 12 юни, Ливърпул - Уигън 8)
Ще се издъня :giggle:
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
MuSTaKa
Мнения: 642
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:15
Местоположение: Царство България
Обратна връзка:

Re: YNWA

Мнение от MuSTaKa »

1 август - жребият за третия кръг в ШЛ. Гледах го по Евроспорт с Аблет на по биричка, в първия мач приемаме победителя от двубоя между Розенборг и Дери Сити... демек норвежките салкъми. Пак добре, че не се нанизахме на Фенербахче или Спартак Москва.

2 август - започва да ми харесва тук. Играчите ми, разбира се, все още не ме слушат много-много какво им говоря, но засега се справят и сами и дори играта с Брага бе приета положително. Остава да си напиша домашното за 12-ти и да преебем Уигън само както ние си знаем (така де, всеки има собствена истина за себе си... това го осъзнах в трети клас, когато се насрах в час по математика, а учителката си помисли, че е просто миризливка).

5 август - два билета за Уемби, където Челси игра с Ман Ю за Комюнити шийлд... ->

Daily Mail
Челси разби Манчестър Юнайтед, Марк Шърууд повлиява на мача

Изображение

Челси разгроми Ман Юнайтед с 3:0 и грабна купата Комюнити Шийлд благодарение на два гола на Дидие Дрогба (30, 59 мин.) и попадение от дузпа на Клаудио Писаро (54'). 90 000 привърженици на футбола, дошли на Уембли този следобед, видяха равностойна игра през първото полувреме с няколко опасности пред двете врати, като Уейн Рууни уцели греда едва няколко минути след началния съдийски сигнал. Дидие Дрогба обаче откри резултата след като беше изведен зад гърба на защитата от Микаел Есиен и търкулна покрай ван дер Сар. През втората част реферът Марк Шърууд наклони силно везните в полза на лондончани с дузпа, дадена за спорно нарушение срещу Ашли Коул. Писаро хладнокръвно реализира, а само пет минути по-късно образцова контраатака на Челси бе завършена от Дидие Дрогба, който вкара втория си гол в мача. До края на срещата Юнайтед стреля едва няколко пъти към вратата на Петър Чех и по този начин Челси за трети път всигна отличието.

12 август - големият ден! На пресконференцията преди мача ме заляха с въпроси, а аз ги залях с помия, като отговарях доста арогантно и самоуверено, че не се притеснявам от напрежението около официалния си дебют и подобни глупости. Естествено, не споделих колко хапчета за затягане на стомаха бял взел сутринта, за да не отнеме от неповторимата ми харизма. 8)

Ливърпул - Уигън
Ливърпул: Рейна, Закардо, Агер, Шкртел, Рийзе, Маскерано, Алонсо (45 - ван дер Ваарт), Джерард (к.) (78 - Пенант), Аршавин, Бабел, Торес (89 - Койт)
Уигън: Къркланд, Тейлър, Бойс, Брамбъл, Едман, Валенсия, Сно, Шарнър, Килбейн, Каленберг, Хески

Събрах си момците в съблекалнята, казах им да ги стресират с по-твърди влизания и преса по целия терен и те сами ще се огънат... Разбира се, сам не си вярвах :) По-важна обаче е мотивацията. А и половината от тези момчета можеха да играят без каквито и да е наставления и сами да вземат мача.

Излизане малко преди двата отбора, ръкостискане със Стив Брус... машинално сядане на скамейката, на която са седяли Шенкли и Пейсли... добре, че пих хапчета... коп запя... абе нереално си беше...
И смея да кажа, че моите започнаха много настървено мача. В първите 20 минути няколко опасни удара срещу само един анемичен шут на Валенсия към нашата врата. Доминацията на Ливърпул продължи и доволно потривах ръце в очакване на първия гол... Джерард и Торес плетяха двойни пасове, но завършващият удар все минаваше встрани... на полувремето 0:0 със значително превъзходство и като контрол над топката, и като натиск, и като удари и положения.
В съблекалнята им обясних, че съм доволен от играта, но искам още малко усилия от Стиви Джи, Маскерано и Торес. Похвалих Шаби Алонсо и го извадих, като на негово място пуснах Рафаел ван дер Ваарт (чудейки се сам на съдбата как така командвам безскрупулно хора, които доскоро съм гледал само по телевизията...).
Второто полувреме започна нервно, като гостите бавеха играта. Все пак моите продължаваха все така лесно да печелят терена до наказателното им поле, но липсваше и късмет. Десетина минути след началото на второто полувреме ван дер Вваарт пусна много хубав удар по земя и точно когато коп изригваше, топката срещна гредата, а поелият я Торес се оказа в засада...
Все пак в 59-тата минута дългоочакваният момент дойде (не, не се насрах)! Аршавин получи в коридор от Закардо, напредна по десния фланг и центрира полувисоко на ръба на малкия пеналт, където Торес засече неспасяемо с глава - 1:0 за Ливърпул!
Викнах на Закардо да не спират с натиска, защото онези очевидно започвана да се огъват и изобщо нямаха силни да тръгнат да изравняват, макар че Хески стреля коварно отдалеч буквално в следващата атака. 3-4 минути по-късно Торес се измъкна вълшебно и стреля от дъгата, но вратарят отби в корнер, след който гостите щяха да си вкарат автогол. Ливърпул притиска противника си 8)
След тези минути моите понамалиха темпото, а аз извадих Джерард и на негово място пуснах Пенант... сега очаквах Аршавин и ВДВ да се разиграят в центъра, все пак точно затова платихме една торба пари за тях...
В крайна сметка двамцата решиха да се разхождат като мърди, за което ги наградих с няколко по-тежки упражнения на следващия ден на Мелууд :^)
Въпреки това - много доволен от представянето на отбора ми в първия кръг - макар и с 1:0, победата си беше напълно заслужена.

Изображение

Краен резултат: Ливърпул - Уигън 1:0
Изображение
Интер, Нотингам, Аякс
бяха тука преди вас,
те нарекоха стадиона
"Гробище за шампиони"
kyynadd
BFL Team™
Мнения: 1244
Регистриран на: 13 Юни 2007 19:44

Re: YNWA

Мнение от kyynadd »

Уникално просто.
marto135
Мнения: 380
Регистриран на: 30 Ное 2007 20:37

Re: YNWA

Мнение от marto135 »

Аз чакам още "сериали" от документалния филм :P
ОфК СлИвЕн FoReVeR In My HeArT!

http://soccerline.new-forum.net/forum.htm
НиКи
Мнения: 1957
Регистриран на: 25 Юли 2007 14:39
Местоположение: Сф

Re: YNWA

Мнение от НиКи »

На който му се чете продължението - http://fmsupportersbg.org/phpbb/viewtop ... a&start=20
Изображение

ЦСКА - Убиецът на гиганти

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кариери”