Левски - Дебрецен

За всичко което не се връзва с темите на останалите форуми
Правила на форума
Моля, прочетете Правилата на форума преди да пишете.
Levski_forever
BFL Team™
Мнения: 552
Регистриран на: 14 Яну 2008 23:15

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от Levski_forever »

само глупости в тая тема :)
Изображение
ochko
BFL Team™
Мнения: 508
Регистриран на: 22 Юни 2007 11:32

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от ochko »

ЦСКА по цял свят ги знаят, вече и в Москва. Наистина пишете глупости. :)
Gogo_t
BFL Team™
Мнения: 863
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:21

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от Gogo_t »

ела ме убеди, че 15 годишен поляк, знае че цска някога през каменната ера е отстранила Ливърпуул :D
ЛЕВСКИ СОФИЯ
ochko
BFL Team™
Мнения: 508
Регистриран на: 22 Юни 2007 11:32

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от ochko »

Ами когато бях на 15, знаех много добре за успехите на Ференцварош, на Стеяуа, Партизан и Цървена Звезда, за Динамо Киев. Въпреки, че не съм много на ти с историята на Висла, знам че е голям отбор. А всичките тези отбори успехите им са, така както казваш, от каменната ера. До като Левски нито с успехи от каменната, нито от тази ера някой ги знае... Факт.
unknown25
Мнения: 56
Регистриран на: 13 Авг 2009 17:44

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от unknown25 »

ochko написа:Ами когато бях на 15, знаех много добре за успехите на Ференцварош, на Стеяуа, Партизан и Цървена Звезда, за Динамо Киев. Въпреки, че не съм много на ти с историята на Висла, знам че е голям отбор. А всичките тези отбори успехите им са, така както казваш, от каменната ера. До като Левски нито с успехи от каменната, нито от тази ера някой ги знае... Факт.
ЦСКА винаги са били по-силния и по-популярния и така ще си остане! :)
Levski_forever
BFL Team™
Мнения: 552
Регистриран на: 14 Яну 2008 23:15

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от Levski_forever »

unknown25 написа:
ochko написа:Ами когато бях на 15, знаех много добре за успехите на Ференцварош, на Стеяуа, Партизан и Цървена Звезда, за Динамо Киев. Въпреки, че не съм много на ти с историята на Висла, знам че е голям отбор. А всичките тези отбори успехите им са, така както казваш, от каменната ера. До като Левски нито с успехи от каменната, нито от тази ера някой ги знае... Факт.
ЦСКА винаги са били по-силния и по-популярния и така ще си остане! :)
:D Съвета ми към тебе е да смениш дилъра :wasntme: ;)

edit: Цецо...в близките 5 години какво направи ЦСКА в Европа? Колко мача изиграхте? До къде стигнахте...?
Факт ли е, че ние стигнахме четвърт финал в УЕФА ? Факт ли е, че ние успяхме да влезнем в групите на Шампиноска Лига и играхме като равен с равен с отборите там, защото ако бяхте направили това вие, щяхте да се затворите в защита...факт. Вие какво направихте?
Изображение
unknown25
Мнения: 56
Регистриран на: 13 Авг 2009 17:44

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от unknown25 »

Levski_forever написа:
unknown25 написа:
ochko написа:Ами когато бях на 15, знаех много добре за успехите на Ференцварош, на Стеяуа, Партизан и Цървена Звезда, за Динамо Киев. Въпреки, че не съм много на ти с историята на Висла, знам че е голям отбор. А всичките тези отбори успехите им са, така както казваш, от каменната ера. До като Левски нито с успехи от каменната, нито от тази ера някой ги знае... Факт.
ЦСКА винаги са били по-силния и по-популярния и така ще си остане! :)
:D Съвета ми към тебе е да смениш дилъра :wasntme: ;)

edit: Цецо...в близките 5 години какво направи ЦСКА в Европа? Колко мача изиграхте? До къде стигнахте...?
Факт ли е, че ние стигнахме четвърт финал в УЕФА ? Факт ли е, че ние успяхме да влезнем в групите на Шампиноска Лига и играхме като равен с равен с отборите там, защото ако бяхте направили това вие, щяхте да се затворите в защита...факт. Вие какво направихте?
Да - в близките години ЦСКА нямат много успехи в Европа. Но преди години сме отстранявали отбори като Нотингам Форест, Ливърпул както и Леверкузен и още много, много световни сили. Полуфинал в КЕШ - всеедно сега полуфинал в Шампионска Лига и всякакви подобни успехи... ;)
Gogo_t
BFL Team™
Мнения: 863
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:21

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от Gogo_t »

Ти луд ли си полуфинал на кеш да сравнваш със шл ? :rofl: Я сметни с колко мача се отива на единия и на другия полуфинал :D Я пак :D
2та предварителни кръга ги сметни и тях

4 мача за влизане
6 мача в групите
1/8 финал-2 мача
1/4 финал-2 мача
1/2 финал-2 мача

16 мача за за ШЛ

Докато за полуфинал на кеш- има 5 кръга Х 2 мача = 10 мача, така че това са ти само груповата фаза на ШЛ. Няма място за сравнение. Не отримач успехите, но не виждам как могат да се сравнят ;)
ЛЕВСКИ СОФИЯ
ochko
BFL Team™
Мнения: 508
Регистриран на: 22 Юни 2007 11:32

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от ochko »

Баго, през последните 5 години победихме действащия европейски шампион на неговия стадион, победихме Леверкузен с Бербатов два пъти, малко не ни достигна да треснем и Монако. Бяхме на път да спечелим срещу Бешикташ след 2:0 първия мач, но късмет и неопитност попречиха. 5 секунди не стигнаха да елеминираме 3-тия във Франция, най-лошия сценарии, който можа да се случи тогава се случи. После зареди управленски глупости пропуснахме да играем... Тази година елеминирахме 70 милионен клуб.

Колкото до Левски, глупаво е да умаловажам четрърт финала ви, но съгласи се, че всичко стана с феноменален късмет. Гола на Копи, отменения на Оксер, невдигнатата засада срещу Букурещ, разпродадения Артмедия. Въпреки излезлите с резервите Марсилия и Удинезе, си беше успех, признавам. И до тук. 4 години вече само резили и дълбаене все повече в ямата на посредствеността. Ако кажеш, че си доволен от Левски през последните 4 години (включително отчайващото представяне в групите на ШЛ) значи говорим за различни ценности. Аз не мога да съм доволен от отбора си след като са му вкарали 5 гола, не мога да ръкопляскам на отбора си след отпадане от Тампере и то с отчайваща игра.

А за история няма какво да говорим, там работите са ясни, ЦСКА е марката. И бъдещето е на ЦСКА.

EDIT: Гого, когато си разясниш какво е КЕШ /купа на европейските шампиони/ трябва да се сетиш, че става въпрос само за Шампиони на страните си. Нямало е такива недоразумения като сегашните отборчета в предварителните кръгове на ШЛ. Така че, махни квалификациите.
__SaNd1__
Мнения: 1066
Регистриран на: 18 Юли 2007 22:30

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от __SaNd1__ »

ochko написа:Ами когато бях на 15, знаех много добре за успехите на Ференцварош, на Стеяуа, Партизан и Цървена Звезда, за Динамо Киев. Въпреки, че не съм много на ти с историята на Висла, знам че е голям отбор. А всичките тези отбори успехите им са, така както казваш, от каменната ера. До като Левски нито с успехи от каменната, нито от тази ера някой ги знае... Факт.
Да Висла е голям отбор - наричат любимия ми отбор - живата легенда на Полша въпреки провала тази година в ЕКТ, миналата година победихме бъдещия европейски шампион Барселона с 1:0 в къщи - единствената им загуба за цял сезон в турнира(те играха с всичките си титуляри още си спомням как се радвах след края на мача),имаме 1/4 финал в турнира за купата на УЕФА - през сезон 2002/2003 като бяхме на косъм да елиминираме силния тим тогава на Лацио, след 3:3 там, а преди това елиминирахме Шалке 04 като гости след като ги смазахме и направихме за смях в Германия там с 1:4 8) Лидери сме след 5 кръга с пълен актив от 15 точки дано да станем отново шампиони, Легия пък през 1996 има 1/4 финал в Шампионската Лига, а Видзев Лодз година по - късно играе като равен с равен с бъдещия европейския шампион Борусия Дортмунд и постига реми 2:2 в Дортмунд в груповата фаза и завършва на 3 място в крайното класиране с Стяуа като тях ги побеждаваме(също бивш европейски шампион).Гурник Забрже пък има финал в Купата на Европейските Шампиони, но губи от Манчестър Юнайтед мисля че през 1978 г ако се не лъжа 8) Олимпииската титла през 1972 г в РФГ, двата бронзови медала на СП през 1974 отново в ФРГ и 1982 г. в Испания,също сребърен медал на Олимпиадата в Барселона,Испания - 1992г. и последните участия на отбора на СП през 2002,2006 и Европейското Първенство 2008 г. в Австрия и Швейцария(първо за отбора) - домакини на следващото през 2012 г. - в момента се строят стадионите за първенството това са ни успехите не са никак малко 8)
ПФК Литекс Ловеч - Четирикратен Шампион на България - 1997-1998, 1998-1999, 2009-2010, 2010-2011
Четирикратен носител на Купата на България - 2000/01 г., 2003/04, 2007/08 и 2008/09 г.
Носител на Суперкупата на България: 2010/11 г.


Изображение
unknown25
Мнения: 56
Регистриран на: 13 Авг 2009 17:44

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от unknown25 »

ochko написа:
EDIT: Гого, когато си разясниш какво е КЕШ /купа на европейските шампиони/ трябва да се сетиш, че става въпрос само за Шампиони на страните си. Нямало е такива недоразумения като сегашните отборчета в предварителните кръгове на ШЛ. Така че, махни квалификациите.
По-накратко - най-силните отбори в Европа... :)

Edit: Малко обърнахме темата от Левски - Дебрецен на Левски - ЦСКА :D
sv3nc3
BFL Team™
Мнения: 2068
Регистриран на: 05 Авг 2007 11:12

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от sv3nc3 »

И аз ще се включа малко

ЦСКА би Ливърпул на Анфилд, но вижте състава на Пул

ЛИВЪРПУЛ: Скот КАРСЪН, Стив ФИНЪН, Сами ХЮПИЯ (к), ХОСЕМИ, Стивън УОРНЪК (65-Зенден), Йон Арне РИЙЗЕ, Дарън ПОТЪР (46- Луис Гарсия), Мохамед СИСОКО, Дитмар ХАМАН, Джибрил СИСЕ, Фернандо МОРИЕНТЕС

Неизползвани резерви: Рейна (вр), Алонсо, Карагър, Понгол, Бараган

ЦСКА игра що годе добре срещу Ливрпул до 30-та мин, след това нищо.
А ако съдията(дано да има повече такива, които да свирят за нас) беше свирил дузпа за Динамо, дали мача щеше да се развие така? А помните ли кво беше с Марсилия "Добре че беше съдията иначе Левски отпадаха", а сега "ЦСКА велики" и никои не акцентира за дузпата.
unknown25
Мнения: 56
Регистриран на: 13 Авг 2009 17:44

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от unknown25 »

sv3nc3 написа:И аз ще се включа малко

ЦСКА би Ливърпул на Анфилд, но вижте състава на Пул

ЛИВЪРПУЛ: Скот КАРСЪН, Стив ФИНЪН, Сами ХЮПИЯ (к), ХОСЕМИ, Стивън УОРНЪК (65-Зенден), Йон Арне РИЙЗЕ, Дарън ПОТЪР (46- Луис Гарсия), Мохамед СИСОКО, Дитмар ХАМАН, Джибрил СИСЕ, Фернандо МОРИЕНТЕС

Неизползвани резерви: Рейна (вр), Алонсо, Карагър, Понгол, Бараган

ЦСКА игра що годе добре срещу Ливрпул до 30-та мин, след това нищо.
А ако съдията(дано да има повече такива, които да свирят за нас) беше свирил дузпа за Динамо, дали мача щеше да се развие така? А помните ли кво беше с Марсилия "Добре че беше съдията иначе Левски отпадаха", а сега "ЦСКА велики" и никои не акцентира за дузпата.
Хах. Прав си. Аз признавам дузпата и може би щеше да е друго развитието на мача ако беше свирена, но ЦСКА си играха добре и заслужено поне според мен спечелиха...
Относно състава на Ливърпул - тук да - в първия мач резултата завърши 1:3 доколкото си спомням те спечелиха и пуснаха повечко резерви, но срещу Леверкузен не мисля че играеха резервите, както и срещу Динамо Москва... :)
ochko
BFL Team™
Мнения: 508
Регистриран на: 22 Юни 2007 11:32

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от ochko »

sv3nc3 написа:И аз ще се включа малко

ЦСКА би Ливърпул на Анфилд, но вижте състава на Пул

ЛИВЪРПУЛ: Скот КАРСЪН, Стив ФИНЪН, Сами ХЮПИЯ (к), ХОСЕМИ, Стивън УОРНЪК (65-Зенден), Йон Арне РИЙЗЕ, Дарън ПОТЪР (46- Луис Гарсия), Мохамед СИСОКО, Дитмар ХАМАН, Джибрил СИСЕ, Фернандо МОРИЕНТЕС

Неизползвани резерви: Рейна (вр), Алонсо, Карагър, Понгол, Бараган

ЦСКА игра що годе добре срещу Ливрпул до 30-та мин, след това нищо.
А ако съдията(дано да има повече такива, които да свирят за нас) беше свирил дузпа за Динамо, дали мача щеше да се развие така? А помните ли кво беше с Марсилия "Добре че беше съдията иначе Левски отпадаха", а сега "ЦСКА велики" и никои не акцентира за дузпата.
Не виждам нищо странно в състава на 'пуул. И не виждам как може да отречете този успех! Та това е Ливърпул, европейския шампион, на неговият митичен стадион. Загубите на Анфийлд, независимо от кого и с какъв отбор са неприемливи за феновете им. А това стори един голям ЦСКА от малка България. А като сме тръгнали да си говорим с "АКО", ако Данчо беше вкарал за 2:0 4 минути след Илиев, ако Мурад беше с една педя по-точен? Гледа се крайния резултат и той по никакъв начин не може и не трябва да бъде отричан. ЦСКА победи Ливърпул като гост.

Колкото до дузпата на Динамо и съдията на Левски - Марсилия, не мисля че има какво да се обяснява. ЦСКА просто смачка Динамо, те нямаха положение, ние изтървахме една дузина и с оглед на това една дузпа не би имала значение след като тотално сме ги надиграли. До като при Левски с Марсилия играта беше доста голяма мъка /ако не се лъжа валеше дъжд и беше ужас/ и при мач който е на кантар съдията често решава мача. Всеки неправилен фал, от който може да произлезе положение е способен да реши двубоя. Пак казвам, гледа се крайният резултат.

Не мисля, че просто може някога да съществува спор кой е евробоеца на България, да Левски са имали своите проблясъци, но генерално погледнато ЦСКА е отбора носещ слава на България в ЕКТ.
Levski_forever
BFL Team™
Мнения: 552
Регистриран на: 14 Яну 2008 23:15

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от Levski_forever »

Цецо...това с тая "велика" победа на ЦСКА над Ливърпул е толкова смешно, че няма накъде повече...
Самия факт, че след нея не направихте нищо и още повече, че Ливърпул беше победил първия мач с 3-1 без да си даваше много зор и че си позволи да подцени втория мач е достатъчно...
За победата над Динамо...ми просто пак имахте късмет да хванете отбор в слаба форма...Динамо какво играха :? Какво играят в Руското първенство?
Сега вече в групите ще Ви ударят и ще видите за къде всъщност сте...напомня ми на миналия сезон, когато пак си мислехте, че сте в добра форма, че сте по-добри като правихте победи над някакви смешни отбори в А група и като дойдоха мачовете с по-добрите се видя що за отборче сте....
както каза - ЦСКА може би е смачкала Динамо, същото направихме и ние с вас последното дерби :)

И пак ти казвам - историята си е история....не можеш да наречеш отбор евробоец, като не е донесъл нещо по-значимо в последните години за България...
Изображение
__SaNd1__
Мнения: 1066
Регистриран на: 18 Юли 2007 22:30

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от __SaNd1__ »

Levski_forever написа:Цецо...това с тая "велика" победа на ЦСКА над Ливърпул е толкова смешно, че няма накъде повече...
Самия факт, че след нея не направихте нищо и още повече, че Ливърпул беше победил първия мач с 3-1 без да си даваше много зор и че си позволи да подцени втория мач е достатъчно...
За победата над Динамо...ми просто пак имахте късмет да хванете отбор в слаба форма...Динамо какво играха :? Какво играят в Руското първенство?
Сега вече в групите ще Ви ударят и ще видите за къде всъщност сте...напомня ми на миналия сезон, когато пак си мислехте, че сте в добра форма, че сте по-добри като правихте победи над някакви смешни отбори в А група и като дойдоха мачовете с по-добрите се видя що за отборче сте....
както каза - ЦСКА може би е смачкала Динамо, същото направихме и ние с вас последното дерби :)

И пак ти казвам - историята си е история....не можеш да наречеш отбор евробоец, като не е донесъл нещо по-значимо в последните години за България...
Сравненията с нашето смешно българското първенство и мачовете в ЕКТ нямат база за сравнение да аз съм съгласен, че Ливърпул подцениха реванша тъй като с 1 крак беше в групата на Шампионската Лига, но победата си е победа, но не е и толкова значима и велика колкото се опитвате да я искарате!За победите над Байер Леверкузен вече няма спор - едва ли някой го беше очаквал!Не знам защо умаловажаваш успеха на ЦСКА с Динамо ? Сравненията че сте смачкали ЦСКА в последното дерби пак е неуместно - няма място за сравнение между отбор като Левски и отбор от Русия - не зависимо на кое място са в момента и в каква форма са - руските отбори си остават силни!Нито съм левскар,нито цскар, но самият ти си го каза историята си е история - ЦСКА си остава евробоеца на България и винаги ще бъде така, за разлика от Левски,който си има отделните моменти на проблясъците, но никога няма да постигне успехите на ЦСКА в Европа :) Левски в последните 3 години нищо не е донесъл на България освен отпадане след отпадане, така че не знам за какъв евробоец ми говориш, влизането в ШЛ не го подценявам, но там се видя колко могат, не че друг български отбор би се представил по - добре, но такова ни е нивото на футбола, а вече дори страни като Кипър ни задминаха и като финанси и като качество - Анортозис играха като равни с равни в ШЛ и бяха на косъм от 1/8 финал в ШЛ или поне 3 място, но уви все пак се представиха отлично с цели 6 точки, а пък тази година Апоел Никозия стана вторият отбор от Кипър , който ще играе в Шампионска Лига, да си правим сметката къде сме ние и това че имаме 2 отбора в Лига Европа е голям успех и все пак успех на двата отбора! :)
ПФК Литекс Ловеч - Четирикратен Шампион на България - 1997-1998, 1998-1999, 2009-2010, 2010-2011
Четирикратен носител на Купата на България - 2000/01 г., 2003/04, 2007/08 и 2008/09 г.
Носител на Суперкупата на България: 2010/11 г.


Изображение
Gogo_t
BFL Team™
Мнения: 863
Регистриран на: 14 Юни 2007 20:21

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от Gogo_t »

Анортозис...
Ти добре ли си бе ? Ние играхме в група с НАЙ- ДОБРИТЕ отбори в ЕВропа по онова време. Барса, Челси и Вердер. НАй-добрите отбори на Германия, Испания и Англия. И играхме абсолютно равностойно, с изключение на мача в Барселона. ;)
Ти не ми обяснявай, ако бяхме в група с Изявен лидер и 2 равностойни по-слаби отбора (примерно Спортинг, Фенербахче или някой такъв...) имахне напълно раелн шанс да станем 3ти и да играем УЕФА.
Вие ми говорите за Ливърпул и Леверкузен. Когато ЦСКА би тея два отбора- Левски играеше 3 пъти по-стойностен футбол от ЦСКА, бихме ги, бяхме и шампиони. Играхме 1/4 финал срещу Шалке и го изиграхме перфектно. Всеки знае какво щеше да стане ако Бардон не беше изгонен НЕСПРАВЕДЛИВО. Поведохме ги още в 5тат минута. По 45тата беше 1:0.... после наще издъхнаха и те ни биха. цска винаги излиза с голямо самочувствие и винаги, ама винаги после яде бой. От там и тая коммплексарщина у повечето фенове. Айде някой да дойде да ме опровергае. КАто и миналаат година дето беха извънземни, дойде мача и ние ги направихме жалки... След като биха Леверкузен пак беха велики, дойде дербито бихме ги пак. Какво искате ? Тая година ще сатне същото... предполагам ще бият Фулъм, ние ще се издъним с Виляреал. ЩЕ излезат като Барас, ще им вкараме гол и ще свършат.

Аз не отричам успехите, но едно е да отстраниш Ливърпул, както са пранили, друго е да беш Ливърпул в загубен турнимер мач. И то с гол в 30тата минута и после глуха, маа глуха защита.
ЛЕВСКИ СОФИЯ
__SaNd1__
Мнения: 1066
Регистриран на: 18 Юли 2007 22:30

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от __SaNd1__ »

Анортозис си е Анортозис и игра много по - стойностен футбол от Левски в групата на Шампионската Лига и недей да умаловажаваш успехите на този клуб, които направи това, което Левски няма да направи и какво като бяха в най - тежката група, БАТЕ миналата година също бяха в най - тежката група и с сърце и дух показаха как се играе в този турнир и спечелиха точки, а не като Левски с правилния футбол на Мъри - стига с тези оправдания, че сте играли с най - силните в Шампионската Лига - там няма слаби отбори, а вие не сте за там показахте го ясно - играли като равни с равни ама глупости апсолютни - бяхте тотално надиграни, докато не получавахте първия и сте дотам после рухвахте - факт Левски е най - слабия отбор в цялата история на Шампионската Лига от нейното създаване през 1992 г.!За 1/4 финла в УЕФА(помня как се радвах тогава,нищо че не стм за тях) съм съгласен там отбора игра страхотно, но с отбори, който не превъзходаха Левски по - класа кой знае колко по - това време - там беше по - равностойният турнир, но като че ли от тази година и там вече няма лесно! :)
ПФК Литекс Ловеч - Четирикратен Шампион на България - 1997-1998, 1998-1999, 2009-2010, 2010-2011
Четирикратен носител на Купата на България - 2000/01 г., 2003/04, 2007/08 и 2008/09 г.
Носител на Суперкупата на България: 2010/11 г.


Изображение
sv3nc3
BFL Team™
Мнения: 2068
Регистриран на: 05 Авг 2007 11:12

Re: Левски - Дебрецен

Мнение от sv3nc3 »

__SaNd1__ написа:Анортозис си е Анортозис и игра много по - стойностен футбол от Левски в групата на Шампионската Лига и недей да умаловажаваш успехите на този клуб, които направи това, което Левски няма да направи и какво като бяха в най - тежката група, БАТЕ миналата година също бяха в най - тежката група и с сърце и дух показаха как се играе в този турнир и спечелиха точки, а не като Левски с правилния футбол на Мъри - стига с тези оправдания, че сте играли с най - силните в Шампионската Лига - там няма слаби отбори, а вие не сте за там показахте го ясно - играли като равни с равни ама глупости апсолютни - бяхте тотално надиграни, докато не получавахте първия и сте дотам после рухвахте - факт Левски е най - слабия отбор в цялата история на Шампионската Лига от нейното създаване през 1992 г.!За 1/4 финла в УЕФА(помня как се радвах тогава,нищо че не стм за тях) съм съгласен там отбора игра страхотно, но с отбори, който не превъзходаха Левски по - класа кой знае колко по - това време - там беше по - равностойният турнир, но като че ли от тази година и там вече няма лесно! :)
Ако Левски беше играл правилен футбол в шампионската лига щеше не 1 точка да спечели а поне 4, точно в ШЛ Левски се опита да се надиграва с големите, което лично на мене повече ме изкефи отколкото правилния футбол на Мъри ;) .
Публикувай отговор

Обратно към “Свободна зона”